Tydzień SERVIAM w naszej szkole

Zapowiada się bardzo ciekawy i atrakcyjny tydzień w szkole. W sumie, chciałoby się powiedzieć – jak zawsze! Rokrocznie jest to szczególny i wyjątkowy czas.

Obchodzony Tydzień Serviam jest okazją do zastanowienia się nad znaczeniem hasła naszej szkoły. Poprzez przedstawienie różnych aktywnych grup, młodzież zachęcana jest do refleksji, ale również do działania.

Celem tego tygodnia jest uświadomienie uczniów, że każdego stać na dobro, że każdy może służyć, że nie ma żadnych ograniczeń, że to nie oceny i osiągnięcia świadczą o osobowości, ale dobro, którym decydują się podzielić.

Początkowo w naszej szkole funkcjonował Dzień Serviam, ale od 2023 roku Samorząd Uczniowski zaproponował przedłużenie na okres tygodnia, z powodu ogromnej liczby grup i akcji, w które uczniowie są zaangażowani, a także by każdy miał okazję pogłębić ducha Serviam.

Każdy poziom edukacyjny przeżywa ten czas w nieco odmiennej formie. Uczniowie z klas 7-8, licealiści oraz nauczyciele na porannych apelach, oprócz modlitwy, mają możliwość zobaczenia prezentacji przygotowanej na każdy dzień przez uczniów o tym, jak realizują SERVIAM w swoim życiu i codzienności. Uczniowie dzielą się świadectwem zaangażowania w różnych dziedzinach i miejscach.

Na koniec Tygodnia Serviam nadchodzi czas na podsumowanie. Na mediach społecznościowych naszej szkoły udostępnianie są relacje i zdjęcia. Jako szkoła chcemy pokazać, że Serviam to nie tylko hasło, ale przede wszystkim postawa życiowa, którą pielęgnujemy i wdrażamy w codzienność.

Uczniowie z klas 7-8 i licealiści podobnie jak klasy 4-6, na porannych apelach mają modlitwę i krótką refleksję ze św. Anielą. Przygotowane są też na każdy dzień prezentacje uczniów z działalności w duchu Serviam. Uczniowie dzielą się swoim świadectwem zaangażowania w różnych dziedzinach i w miejscach.