Osiągnięcia naszych Uczniów

1333

LAUREACI konkursów i olimpiad w roku szklonym 2021/2022

SZKOŁA PODSTAWOWA

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki – do etapu rejonowego zakwalifikował się Adam Heine (6B), odp. s. Zuzanna Iwona Filipczak

Wojewódzki Konkurs  Przedmiotowy z Języka Angielskiego dla Szkól Podstawowych – LAUREACI:
Landon Jackson (8B) oraz Piotr Chlubek (8A) odp. p. Anna Trella-Leśnik

Wojewódzki Konkurs  Przedmiotowy z Języka Niemieckiego
dla Szkól Podstawowych –
do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
Fabian Gawron (8A), Paulina Zimoń (8B) odp. p. Monika Liszka

Ogólnopolska Olimpiada PIONIER 2021:
– język polski
: Zofia Kulka (4b), Adam Heine (6b), Emilia Ruszczycka (8a), Maja Bednorz (8a) – wyróżnienie
– historia: Antonina Żukowska (6a), Adam Heine (6b), Dawid Kuczera (7b), Błażej Woronowicz (7b), Szymon Froncek (7b), Emilia Ruszczycka (8a)  – wyróżnienie
– język angielski: Anna Szołtysek (6a), Zofia Zamrzły (6a), Adam Heine (6b), Jan Liszka (6b), Olaf Dziuba (6b), Piotr Chlubek (8a) – wyróżnienie
– matematyka: Adam Heine (6b) – LAUREAT, Karol Zimny (7b) – wyróżnienie

Ogólnopolski konkurs: Orzeł Informatyczny
– Karol Zimny VII b – LAUREAT (17 miejsce w kraju)

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” 2022:
Wyniki bardzo dobre:
Julia Heine 2A, Adam Heine 6B, Karol Zimny 7B
Wyróżnienia:
Julian Piechaczek 2A, Zofia Tos 4B, Paweł Czypionka 3B,
Szymon Walendzewicz 5A, Helena Surowiec 5B

Test wiedzy o historii Górnego Śląska upamiętniający
Stulecie Powrotu Części Górnego Śląska do Polski
– trzecie miejsce drużynowo: Adam Heine i Jan Lignarski VIb
– odp. p. Ewa Roter

XXIV Regionalny Konkurs Gawędziarzy: W Niewiadomiu po śląsku
Dagmara Żurawska II a – I miejsce
– Maja Mrozek IV b – II miejsce

Miejski Konkurs Recytatorski dla klas I-III i IV–VI SP
– w kategorii klas I-III: I miejsce Regina Mnich Ia,
Liwia Rozmus 3b – wyróżnienie
– w kategorii klas IV–VI: I miejsce Jan Liszka VI b,
II miejsce Tymoteusz Ruszczycki Va

Tymoteusz Ruszczycki z kl. 5A
–  wyróżnienie w Eliminacjach Regionalnych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego “Mały OKR”

Inga Bocz 6a SP (taniec):
– w grudniu 2021 zakwalifikowała się do 1/4 finału w salsie solo i merengue solo podczas mistrzostw świata federacji WADF w Libercu
srebrny medal w salsie solo podczas Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Kielcach (turniej PZTan)
złoty medal w salsie solo z turnieju PZTan – Wieluński Dance 2022
Mistrzostwa Europy WADF 2022 w Warszawie – złoty puchar za zajęcie pierwszego miejsca (kat. Synchronised Dance Show Carribea Large teams Juveniles II)
– Mistrzostwa Polski federacji IDO 2022 w Szczawnie-Zdroju – złoty puchar za zajęcie 1. miejsca (kat. Salsa Formacja – 12 lat)

Antonina Żukowska 6a SP:
I miejsce w konkursie plastycznym Moja najciekawsza przygoda w lesie – organizator: dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu Las Polski
– Nagroda w kategorii wiekowej 10-12 lat w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: Nie tylko w domu – organizator: Teatr Ziemi Rybnickiej
– III miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym:
Anioł XXI Wieku
– III miejsce w konkursie na najpiękniejszą pisankę: Ale jaja  – organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu
– Wyróżnienie w regionalnym konkursie na plakat:  CZYTAM, bo…  – organizator TNBSP o/Rybnik
– Kwalifikacja do wystawy w XI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Przyroda w Kolorach – organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie

Franciszek Korduła 3a SP:
Grand Prix – VII Małe Forum Młodych Instrumentalistów (klasa skrzypiec)
I miejsce w XIII Memoriale Jerzego Janikowskiego – Ogólnopolskim Turnieju Dziewcząt i Chłopców w Szpadzie
I miejsce – XXII Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej – V Memoriał Bolesława Miki
– Karabela dla Najbardziej obiecującego szpadzisty RMKS Rybnik
– III miejsce w X turnieju Szermierczym Dzieci i Młodzieży w Szpadzie – Warszawska Syrenka 2021
– V miejsce w szpadzie chłopców – VII Turniej o puchar Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie
– V miejsce w Turnieju Szermierczym o Puchar Bytomia
– VIII miejsce – XXX Międzynarodowy Turniej Szermierczy Muszkieter Trophy
– VIII miejsce – Puchar Ziem Północnych w Szpadzie

Karol Zimny 7B SP:
– I miejsce
w Turnieju Szachowym – Szybki Piątek w Strzelcu
I miejsce w Turnieju Szachowym – Błyskawiczny Piątek w Strzelcu
I miejsce w Turnieju Szachowym pod Patronatem PGE GiEK w Rybniku
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski – III Liga Juniorów 2022 w Chorzowie
II miejsce na IV szachownicy w Drużynowych Mistrzostwach Polski – III Liga Juniorów 2022 w Chorzowie

LICEUM

Matylda Florys klasa 1A – otrzymała Stypendium Wojewody Śląskiego w ramach projektu Śląskie inwestujemy w talenty
Jej opiekun dydaktyczny – p. Alina Piasecka

45 Olimpiada Języka Niemieckiego  –   do drugiego etapu zakwalifikował się Robert Radaj klasa 3b LO, odp. p. Beata Bykowska – Meghaichi

Olimpiada Teologii Katolickiej –  zwyciężczyni etapu szkolnego  Karolina Kreis (3b),
odp. ks. dr Jakub Dąbrowski

Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku: Bartłomiej Besuch (3d LO) – tytuł Laureata,
odp. p. Katarzyna Szweda

Mateusz Szwagierczak z klasy 3b LOLAUREAT III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z geografii:
Jakub Jagoda (3bLO) – LAUREAT II stopnia,
Piotr Kaczmarczyk (3d LO) – kwalifikacja do II etapu,
odp. p. Katarzyna Szweda

Olimpiada Chemiczna: Ewa Rożek (3d LO) – przejście do etapu rejonowego,
odp. Dominka Zdrzałek

Olimpiada Wiedzy Chemicznej: Ewa Rożek (3d LO), Paulina Janik (3d LO), Michał Konopka (3d LO), – przejście do etapu rejonowego, odp. Dominka Zdrzałek

Klaudia Śmieja 3c LO: NAGRODA w regionalnym konkursie na plakat:  CZYTAM, bo…  – organizator TNBSP o/Rybnik

Wiktor Pawelec 1a LO:
1. Drugie Wicemistrzostwo Okręgu Śląskiego w tańcach standardowych w kategorii Młodzież
2. Puchar Klasy B Okręgu Śląskiego Polskiego towarzystwa tanecznego w obu stylach tanecznych w kategorii Powyżej lat 15
3. Półfinalista Mistrzostw Świata w 10 Tańcach organizowanych w Radomiu
4. Zwycięzca wielu Ogólnopolskich turniejów tanecznych m.in. OTTT Dance Festival RYDUŁTOWY 2021 W obu stylach tanecznych CeA Challenge Cup Jesienny 2021 W stylu standardowym
5. Finalista XLVII Turnieju O Puchar Profesora Mariana Wieczystego w tańcach Latynoamerykańskich 6. Członek Kadry Okręgu Śląskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego