Osiągnięcia Uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021

1219

Osiągnięcia Uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021

Szkoła Podstawowa:

Do etapu Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego zakwalifikowali się uczniowie:

  • Z Fizyki: Krzysztof Chowaniec 8A – LAUREAT
  • z Matematyki:
    Krzysztof Chowaniec 8A – LAUREAT,
    – Szymon Wątroba 8B – LAUREAT,
    – Paweł Owczarz 8A – FINALISTA
  • Julian Pardej 1A – srebrny medal w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym (organizator: PENTEL)

Do II etapu Ogólnopolskiej  OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ „JUNIOR” zakwalifikowali się uczniowie: Krzysztof Chowaniec 8A, Paweł Owczarz 8A, Szymon Wątroba 8B, Faustyna Kukułka 8B

Konkurs Matematyczny Kangur.
Uczniowie, którzy uzyskali najlepszy wynik w poszczególnych kategoriach to:
– w kategorii ŻACZEK (kl. 2 SP): Wiktoria Winkler, Iga Nowak, Paweł Czypionka (jednakowa liczba zdobytych punktów),
– w kategorii MALUCH (kl. 3 i 4 SP): Adam Pawlik,
– w kategorii BENIAMIN (kl. 5 i 6 SP): Stanisław Leszczyński,
– w kategorii KADET (kl. 7 i 8 SP): Krzysztof Chowaniec.

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK – Rafał Rogala z klasy 1A, zdobył nagrodę główną. Szczepan Smolnik (2A), Michał Godziek (1B) oraz  Dominik Mucha (1B) otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Ogólnopolski Konkurs “Alfik Matematyczny” troje uczniów z klas I-III otrzymuje dyplom uznania
za uzyskanie bardzo dobrego wyniku:
Julian Piechaczek z kl. 1A – 89% punktów możliwych do zdobycia
Julia Heine z kl. 1A – 84% pkt.
Paweł Czypionka z kl. 2B – 81% pkt.

Wojewódzki Konkurs Czytelniczy: “Czytanie jest Przygodą:”
– Artur Słodczyk 4a – LAURATAT
– Hanna Matloch 3b – finalistka
– Agata Frystacka 8a – finalistka
– Nadia Szewczyk 7b – finalistka

Regionalny konkurs plastyczny Mój PATRON:
– 
Emilia Steuer 3A – trzecie miejsce
– Karolina Wieczorek 2B –  wyróżnienie
– Antonina Żukowska 5A – wyróżnienie

Konkurs plastyczny „Wszystkiego najlepszego, Panie Andersenie”, organizator Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku:
wyróżnienie: Emilia Steuer 3A

Miejski Konkurs Recytatorski Mały OKR 2021:
Daria Antosz 5B – pierwsze miejsce
Jan Liszka 5B – drugie miejsce

Liwia Rozmus 2Bpierwsze miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim dla uczniów klas 1-3 w Rybniku, kwalifikacja do Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2021”, który organizuje Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego

Katarzyna Popek 3B:
– 
pierwsze miejsce w regionalnym konkursie fotograficznym: Z książką mi do twarzy

Zuzanna Nowara 7A:
– projekt Zuzanny wygrał konkurs na logo Sarvlam projektu Erasmus+ – Wymiana Dobrych Doświadczeń

Antonina Żukowska 5A: 
– drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Motyla noga, organizowanym przez Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu
– pierwsze miejsce w konkursie: WielkaMoc życzeń (organizator: Śląska Izba Lekarska)
– drugie miejsce w konkursie plastycznym: Cztery pory roku w Dolinie Muminków (organizator: Muzeum Dobranocek w Rzeszowie)
– pierwsze miejsce w konkursie: Widok na podwórze (organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu)
– pierwsze miejsce w konkursie: Tęsknię za… (organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu)
– 
nagroda w XVI Rejonowym Konkursie Plastycznym: Idzie Wiosna (organizator: Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda” w Rybniku)
– wyróżnienie w XIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym: Darujmy światu pokój (organizator: Oświęcimskie Centrum Kultury)
– wyróżnienie w konkursie: Pocztówka do Mikołaja (organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu)
– wyróżnienie w XII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym: Śladami Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego (organizator: Biuro Poselskie poseł Joanny Borowiak we Włocławku)
– wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: Mój Brzechwa (organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie)
– wyróżnienie w konkursie: Mój ulubiony bohater literacki (organizator: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rybniku)

Liceum:

Krzysztof Dyrbuś 2e – Laureat I miejsca w X Olimpiadzie Wiedzy o Górnym Śląsku

Łucja Okoń 3b:
– V miejsce w ogólnopolskim finale Olimpiady Teologii Katolickiej
– V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim
o Nagrodę Giętkiego Pióra z inspiracji pisarstwem Karola Wojtyły w 100 rocznicę urodzin

Joanna Turek 2e – zakwalifikowana do zawodów II stopnia z Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Michał Konopka 2d został laureatem Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uczniowie Bartłomiej Besuch i Szymon Hawel 2d zostali zakwalifikowani do II etapu Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku

Krzysztof Gumiński 2d w Mistrzostwach Śląska w Tenisie Stołowym Juniorów zdobył: 1 miejsce indywidualnie, 1 miejsce drużynowo, 3 miejsce w deblu, 3 miejsce w grze mieszanej oraz wygrał klasyfikację medalową

Jan Żukowski 2e – bohater artykułu w czasopiśmie „Nowiny” z 30 września 2020: Rośnie nam zdolny wynalazca

Klaudia Śmieja 2c – w kalendarzu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia na 2021 rok wykorzystano pracę konkursową Klaudii Śmieja. Jest ozdobą kwietnia.
Praca nosi tytuł: Pod opieką Anioła Stróża

Michał Konopka 2d oraz Zuzanna Weronika Grochla 2c – otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Krystyna Syty 3b – uzyskała Stypendium Ministra Właściwego do Spraw Oświaty i Wychowania, przeszła do II etapu 67 Olimpiady Chemicznej

Jakub Jagoda 2b – finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii

Antonina Korduła 2c – odebrała nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2020 roku, m.in. za złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w szermierce

Mateusz Twardawa 2a – wygrał Rybnicką Młodzieżową Ligę Tenisa Ziemnego oraz zajął II miejsce w Turnieju Masters RMTLZ.

Magdalena Grzybek 1b – w Mistrzostwach Śląska w pływaniu, w kategorii do lat 15 lat zdobyła 3 medale

W Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej, Krystyna Syty 3b LO, Michał Konopka 2d LO, zakwalifikowali się do 3 etapu
Krystyna Syty 3b LO zakwalifikowała się do II Etapu 67 Olimpiady Chemicznej oraz drugiego etapu Olimpiady Fizycznej.
Joanna Turek 2eLO zakwalifikowana do zawodów II stopnia z Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Konkurs Kangur Matematyczny – najlepszy wynik w kategorii JUNIOR (LO) uzyskał Jakub Jagoda