Osiągnięcia uczniów LO

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku już kolejny raz plasuje się na wysokiej pozycji w ogólnopolskim rankinguprowadzonym przez czasopisma: „

Rzeczypospolita” i „Perspektywy”.  W 2010 roku – 16 miejsce w województwie i 118 w kraju, w 2011 – 38 miejsce w województwie, w 2013 – 22 miejsce w województwie, 213 miejsce w Polsce

Od lat i liceum i gimnazjum – są szkołami sukcesu ze względu na Edukacyjną Wartość Dodaną, która w sposób graficzny przedstawia EFEKTYWNOŚĆ nauczania w szkole

Naszą radością jest egzamin dojrzałości zdawany przez maturzystów, co roku prawie w 100%

Uczniowie klas III gimnazjum corocznie uzyskują bardzo wysokie, znacznie przewyższające średnią

Polski, Rybnika i województwa wyniki na egzaminie gimnazjalnym

Cieszymy się dużą ilością laureatów i finalistów różnorodnych konkursów i olimpiad

Wyjątkowo dużo finalistów i laureatów Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych
– to nasi uczniowie

rok

finaliści

laureaci

2007

13

6

2008

22

9

2009

13

6

2010

23

5

2011

23

18

2012

24

19

2013

22

12

 

FINALIŚCI i LAUREACI 
Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
dla Gimnazjum w roku szkolnym 2012/2013

Z JĘZYKA POLSKIEGO

imię i nazwisko

klasa

opiekun

1. Smołka Justyna

III b

p. Bogusława Kordas
2. Fojcik Mateusz– LAUREAT

III b

p. Bogusława Kordas

Z MATEMATYKI

imię i nazwisko

klasa

opiekun

1. Rutkowska Wiktoria  – LAUREAT

III a

p. Agnieszka Kulas
2. Szyndler Marcin– LAUREAT

III b

p. Małgorzata Dudek
3. Chlubek Jakub – LAUREAT

III b

p. Małgorzata Dudek

Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

imię i nazwisko

klasa

opiekun

1. Krajczok Klara

III a

p. Alina Piasecka
3. Kampka Zofia

II a

p. Zofia Wolny

 

Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO

imię i nazwisko

klasa

opiekun

1. Więcko Maria

III b

p. Mariola Gołasz

Z BIOLOGII

imię i nazwisko

klasa

opiekun

1. Bernacka Karolina

III a

p. Faustyna Pawlas-Szczech
2. Polaszek Monika – LAUREAT

III a

p. Faustyna Pawlas-Szczech
3. Mołdrzyk Daniel

II b

p. Faustyna Pawlas-Szczech
4. Donocik Agata – LAUREAT

III b

p. Faustyna Pawlas-Szczech
5. Żogała Joanna – LAUREAT

III b

p. Faustyna Pawlas-Szczech
6. Kuliś Julia

III b

p. Faustyna Pawlas-Szczech
7. Sobik Iwona – LAUREAT

III b

p. Faustyna Pawlas-Szczech

 

Z GEOGRAFII

imię i nazwisko

klasa

opiekun

1. Kampka Zofia – LAUREAT

II a

p. Katarzyna Szweda
2. Magiera Filip – LAUREAT

III b

p. Katarzyna Szweda

 

Z FIZYKI

imię i nazwisko

klasa

opiekun

1. Chlubek Jakub – LAUREAT

III b

p. Jolanta Herzyk
2. Kowalczyk Maria

III b

p. Jolanta Herzyk
3. Kłosok Dominika – LAUREAT

III a

p. Jolanta Herzyk

 

 

Z CHEMII

imię i nazwisko

klasa

opiekun

1. Michalski Jarosław

II a

p. Dominika Zdrzałek
2. Mroszczak Anna

III b

p. Dominika Zdrzałek

 

FINALIŚCI I LAUREACI 
innych konkursów:

Fabian Bogusz II b LO

– uzyskał STYPENDIUM Prezesa Rady Ministrów
– jest Laureatem XII Regionalnego Konkursu RANDKA Z CHEMIĄ ­– zakwalifikował się do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z chemii
– zakwalifikował się do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z chemii
– jest Finalistą Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki
– 
jest Finalistą konkursu Fizyka się liczy 
– przeszedł do finału X Śląskiego Konkursu Matematycznego

 

Nadin Gawron III b G

– Laureatką PIERWSZEGO miejsca w XI Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego
organizator: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

– Laureatką PIERWSZEGO miejsca
w III Międzypowiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych


Bartosz MagieraIII b LO

Łukasz SzafraniecIII b LO

Fabian BoguszII b LO

zakwalifikowali się  dofinału  XXI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla młodzieży szkół średnich organizowanego przez Politechnikę Śląską w Gliwicach


Laureacikonkursu Alfik Matematyczny:
– Adam Kaczmarczyk I a G
– 
Dawid Herc I c G
– 
Fabian Bogusz II b LO


Paweł Przybyła II a LO
– II miejsce w V Krakowskim Konkursie Młodych Organistów

Justyna Kubica III b LO
– przeszła do II etapu XLII Olimpiady Biologicznej


Krystian TkoczI b LO
–  przeszedł do II etapu
Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie


Aleksandra Michalska i Aleksandra SzymuraII b LO
–  zakwalifikowały się do II etapu okręgowego Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki


Iwona Mika I b LO 

– zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii


Monika Katlewska I a LO 

– zakwalifikowała się do II etapu Konkursu wiedzy
o języku angielskim
 i kulturze krajów anglosaskich


 

Zawody pływackie Licealiada 2013
Marek ChuchroII b LO
 – II miejsce – 50 m stylem klasycznym
– III miejsce – 50 m stylem dowolnym

– III miejsce – 50 m stylem motylkowym


XI Halowe Mistrzostwa Rybnika w Lekkiej Atletyce:
– Barbara Dudzik I a G  – I miejsce w biegu 4 x 30 m
– Agata Matla I c G  – I miejsce  w rzucie piłą lekarską
w tył zza głowy


Kacper Kordas II a G

– zakwalifikował się do II etapu
Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów


W etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
Iwona Sobik III b – 5 miejsce
Daria Kuś II a LO – 3 miejsce


VI edycja Międzyszkolnej Ligii Języka Angielskiego
– Marta Opalińska III AG – laureat

 

XII Wojewódzki Konkurs Biblijny dla Gimnazjów
I miejsce w rejonie  – Monika Chorowski II c G
i III miejsce w województwie
II miejsce w rejonie – 
Daniel Mołdrzyk II b G
VII miejsce – Mateusz Fojcik III b G


VIII Konkurs na Projekt Matematyczny:
– I miejsce:
Kacper KordasMarcin Jankowski II a G
– II miejsce:

Aleksandra PolakWeronika Nosiadek II a G
Natalia SteuerDominika Kłosok III a G
– Finalistki: Maria Iwanecka, Dorota Seweryniak,  Zuzanna Zientek II aG


Konkurs fizyczny “I Ty możesz zostać Einsteinem
– Jakub ChlubekIII BG – miejsce 2
– 
Maria Kowalczyk III BG – miejsce 6


Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego– Anna Mroszczak III BG – I miejsce w szpadzie

Międzygimnazjalny Konkurs Historyczny:
U źródeł starożytności – starożytne cywilizacje
– I miejsce: Małgorzata Pinior, Agata Matla
i Eliasz Banasiewicz 
I c G


VII Regionalny Konkurs Drużynowy z Chemii dla Szkół Ponadgimnazjalnych
II miejsce:
Bartosz Magiera Łukasz Szafranieckl. III b LO
VIII miejsce:
Anna Sobikkl. III bLO i Fabian Boguszkl. II b LO


FinaliściXXI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla Młodzieży Szkół Średnich
– 
Bartosz Magiera kl. III b LO
– 
Łukasz Szafranieckl. III b LO
– 
Fabian Boguszkl. II b LO


Konkurs “Ze sztuką na ty” 
– 
Judyta Skiba i Dorota Paluch II b G– wyróżnienie
Kwalifikacja do wystawy: Zofia Kampka II a G i Sebastian Fröhlich III a G
W konkursie trzeba było stworzyć pracę nawiązującą do dzieł wielkich mistrzów

VII Wojewódzki Konkurs Muzyczny
„Estrada Młodych 2013” 
– Dominika SzołtysIII BG
Jan LedwońI a LO – III nagroda


Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno Krajoznawczy
– Daniel MołdrzykII b G – miejsce 1  w województwie
– 
Szymon Pałka II b G – miejsce 1 w województwie
i w  Polsce
Szymon i Daniel w drużynie z Oktawianem Karolewiczem reprezentowali w tym konkursie SKKT PTTK „Kamzik”


Zawody sportowo-obronne na szczeblu Delegatury Kuratorium Oświaty w kategorii chłopców
Sprawni jak żołnierze – 2013”

Zespół Szkół Urszulańskich – II miejsce


Zawodnicy drużyny Tchoukball Ursus Rybnik: Katarzyna Durczak, Barbara Lew, Adam Bartos, Hubert Cieśliński, Adam Pinocy, Piotr Reclik i Paweł Ryguła znaleźli się w Reprezentacji PolskiDo kadry zostali także powołani dwaj absolwenci ZSU Artur Zdrzałek i Krzysztof Benisz