BARBARA SKOCZYKŁODA

Dziś kolejna odsłona absolwenta Urszu 😀
Hej, mam na imię Basia. Jestem absolwentką Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek w Rybniku. Szkoła była dla mnie ważnym etapem życia, w którym zawarłam wiele przyjaźni oraz odkrywałam nowe talenty i zainteresowania. Po skończeniu liceum studiowałam filologię portugalską na UMCS w Lublinie.
Wtedy też udałam się na wymianę studencką do Brazylii (w ciągu studiów udało mi się 2 razy zamieszkać na jakiś czas w Brazylii oraz raz w Portugalii). W Brazylii, podczas wymiany, w okresie Karnawału poznałam Katolicką Wspólnotę Shalom – stowarzyszenie misyjne. Kontakt z misjonarzami rozbudził we mnie na nowo miłość do drugiego człowieka, wiary katolickiej oraz dał mi ogromne pragnienie wyjazdu na misje. Jednocześnie była to możliwość do rozwoju zawodowego, ponieważ tłumaczyłam wiele dokumentów ze wspólnoty na j. polski. W tym jako wolontariuszka przez 4 dni tłumaczyłam symultanicznie dla grupy polskiej podczas Międzynarodowego Kongresu Wspólnoty Shalom w Rzymie. Pierwszy raz przetłumaczyłam również książkę na j.polski. Po skończeniu studiów wyraziłam chęć wyjazdu na misje w miejsce wybrane przez wspólnotę. Zostałam przydzielona do domu misyjnego w Nowym Jorku na Brooklynie, gdzie spędziłam 3 miesiące. Aktualnie przygotowuję się do wyjazdu na stypendium na studia II stopnia na Universidade de Brasília w Brazylii.
Chcesz rozwijać swoje talenty, dbać o własny rozwój i otwierać serce przed innymi ludźmi – to zapraszamy do naszej drużyny ❤️