Zakochaliśmy się w wieży Eiffla …

Jak co roku, w marcu na całym świecie świętowana jest Frankofonia – wielkie święto języka francuskiego, kultury krajów francuskojęzycznych oraz wszystkich osób posługujących się językiem francuskim (a więc także uczniów naszej szkoły). Szkoły i instytucje kulturalne włączają się wtedy w obchody międzynarodowego święta języka francuskiego i kultur krajów francuskojęzycznych. Uczniowie naszej szkoły również aktywnie włączyli się we wspólne świętowanie Frankofonii.

My, uczniowie klas 1-3 SP, obejrzeliśmy ciekawy odcinek „Ziarna” w całości poświęcony Francji. Dzięki gazetkom na szkolnych korytarzach poznaliśmy świętych rodem z Francji. Poznaliśmy również symbole Francji i zasmakowaliśmy w kuchni francuskiej – no… przynajmniej oczami i dowiedzieliśmy się także, że wiele znanych książek, czy filmów dla dzieci i młodzieży zostało stworzonych we Francji.
No i … zakochaliśmy się w wieży Eiffla.

Został przeprowadzony konkurs plastyczny „Wieża Eiffla moimi oczami”,  a już jutro będziemy mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o Francji. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie przystąpili do warsztatów kulinarnych, podczas których przeszli przyspieszony kurs pieczenia croissantów. A perełką przedsięwzięcia było przedstawienie „J’en ai marre” „Mam tego dość” napisane i przygotowane przez uczniów uczęszczających na zajęcia koła języka francuskiego.