DOBRO TO WYNIK DZIELENIA!

881

W tym roku po raz piąty włączamy się akcję Szlachetnej Paczki. Postanowiliśmy jako społeczność szkolna pomóc rodzinie Pani Weroniki, która w obecnej sytuacji potrzebują jej bardziej niż kiedykolwiek. Liczymy, że pomimo niepewnej sytuacji finansowej wspólnymi siłami uda nam się przeprowadzić tę inicjatywę, a efekty jak co roku przejdą nasze najśmielsze oczekiwania.


Pani Weronika wraz z panem Jerzym wychowują czwórkę wspaniałych dzieci. Pan Jerzy pracuje fizycznie, a Pani Weronika oddaje się w pełni rodzinie. Na co dzień zajmuje się domem i dziećmi. Róża (10 lat) i Dominika (7 lat) chodzą do szkoły, Maksymilian (5 lat) uczęszcza do przedszkola, natomiast najmłodszy syn Damian (20 miesięcy) pozostaje w domu z mamą. Rodzina utrzymuje się z wypłaty Pana Jerzego oraz zasiłków (łącznie 5728 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania (3170 zł) rodzinie pozostaje na życie ok. 426 zł na osobę. Rodzina dzielnie zmaga się z ciężką sytuacją finansową starając się o poprawę swojej sytuacji życiowej. Rodzina mimo przeciwności losu uwielbia spędzać razem każdą wolną chwilę. W rodzinie jest bardzo dużo miłości i wzajemnego wsparcia.

Potrzeby rodziny:
Żywność
Środki czystości
Odzież i obuwie zimowe
Łóżko piętrowe
Materiały szkolne (zeszyty, przybory oraz plecak)
Pościel (poszwy, prześcieradło)oraz ręczniki

W związku z tym zapraszamy wszystkich, którzy chcą otworzyć swoje serca do zbiórki pieniędzy na ten cel. Zbiórka pieniędzy odbędzie się na 3 sposoby:

– wolontariusze Szlachetnej Paczki będą zbierać pieniądze w szkole 21 – 23.11. 2022
we wszystkich budynkach szkoły,
– będzie wystawiona puszka na portierni (we wszystkich trzech budynkach szkoły),
– za pomocą przelewu na konto Rady Rodziców do 2 grudnia:
Konto Rady Rodziców Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek UR
Nazwa banku: Rybnicki Bank Spółdzielczy
Numer konta: 82 8455 0000 3001 0002 3243 0001
Tytuł przelewu: Szlachetna Paczka

Jeśli ktoś chciałby wspomóc akcję przynosząc żywność, ubrania czy inne potrzebne rzeczy jak miało to miejsce w ubiegłych latach, będzie to możliwe również do 2 grudnia. W naszej szkole obok portierni będą wystawione kartony, do których będzie można składać dary. Wszelkie pytania czy prośby prosimy kierować za pośrednictwem Librusa na konto p. Dominiki Zdrzałek.

Każda pomoc jest w tych czasach na miarę złota. Każde wsparcie przełoży się na cegiełkę do szczęścia ludzi w potrzebie. Ufamy, że wspólnie odmienimy tegoroczne święta naszej rodziny.

Jak mówi tegoroczne hasło Szlachetnej Paczki – DOBRO TO WYNIK DZIELENIA 🙂