Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klas czwartych LO

Dzień 28 kwietnia 2023 roku przeszedł już do historii. Tego dnia pożegnaliśmy naszych maturzystów. W szkolnej kaplicy została odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. Jakuba Dąbrowskiego. Słowa Ewangelii z dnia ,,Całemu światu głoście Ewangelię” (Mk 16, 15) to jakby posłanie, misja dla kończących szkołę.

Był czas na uroczyste przekazanie sztandaru szkolnego młodszym kolegom, a czworo uczniów otrzymało najwyższe odznaczenie Szkoły – odznakę SERVIAM: Hanna Szmit, Maciej Pokój, Alicja Spandel i Klaudia Śmieja.

Następnie, już w auli szkolnej, wszyscy maturzyści otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z rąk p. dyrektor Małgorzaty Dudek oraz wychowawców. Wiele było nagród i wyróżnień za wysokie wyniki w nauce, ale również za szczególne zaangażowanie społeczne – w działania charytatywne i w promocję szkoły.

Potem nadszedł czas na podziękowania i pożegnania. Maturzyści żegnali nauczycieli i młodszych kolegów. Uczniowie trzecich klas żegnali maturzystów – w humorystyczny sposób przedstawili realia nauki zdalnej, przygotowali specjalny quiz dla maturzystów ze znajomości „lokalowych” szkoły, a na koniec zaśpiewali specjalnie ułożoną na tę okazję piosenkę i swoim starszym kolegom wręczyli czapki absolwentów.

Na koniec – już absolwenci – ze swoimi wychowawcami spędzili ostatnią lekcję wychowawczą w klasach. Nie obyło się bez wspomnień, refleksji i łez.

Kochani maturzyści życzymy Wam matury na 100% oraz zdawania wszystkich życiowych egzaminów!