Urszulańskie Dni Młodych

473

VIII Urszulańskie Dni Młodych odbyły się pod hasłem: “CELnaMIŁOŚĆ”

Do Poznania nasza rybnicka ekipa dojechała w piątek. Spotkanie prowadził tym razem ks. Rafał Sorkowicz, ze Zgromadzenia Misjonarzy Chrystusa Króla. Ksiądz razem z zaproszonymi gośćmi przeprowadził nas przez odkrywanie miłości Bożej oraz powołania do miłości, które może być realizowane w różny sposób. Oprócz tradycyjnych wieczornych modlitw przed Jezusem Eucharystycznym, które były szczególnym czasem smakowania w Bożej miłości, w tym roku mieliśmy okazję przez różne aktywności podzielić się doświadczeniem miłości z innymi ludźmi min. w jadłodajni, w Domu Pomocy Społecznej, w Arce.

Świadectwem swojego życia, dzielenia się miłością Bożą i odkrywania jej w codzienności podzielili się z nami Iga i Konrad Grzybowscy. Ich opowieść pełna humoru i pasji życia, nie pozbawiona bolesnego trudu rzeczywistości mocno dotykała naszych serc. W panelu dyskusyjnym ubogaciliśmy się w rozmowie z s. Jana Krogul OSU, s. Agnieszka Pięta OSU- misjonarka z Senegalu oraz zaproszonymi gośćmi: Rafaelem i Anią – świeckimi misjonarzami ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia oraz małżeństwem: Magdaleną i Robertem z czwórką dzieci ze wspólnoty Ichtis z Wrocławia.  Dzięki Nim mogliśmy spojrzeć z różnych perspektyw na wezwanie do świętości.

Jesteśmy wdzięczni Bogu, że dał nam taki cudowny, pełen radości czas. I zapraszamy też na szersze relacje na stronie www.osu.pl