Szkolni ogrodnicy

Uczniowie 3A SP wzięli na siebie odpowiedzialność stworzenia szkolnego ogródka.
W kwietniu odbył się zasiew sałaty, rzodkiewki, pietruszki, szpinaku i sadzenie cebuli. Codziennie ktoś z klasy doglądał upraw i podlewał ziemię. Po powrocie z krótkiej zielonej szkoły okazało się, że ogródek stał się niemal ogrodem z pięknie wyrośniętymi warzywami. W piątek odbył się zbiór plonów i rzecz jasna degustacja! Pycha!

Od nowego tygodnia przed Trzecioklasistami kolejne wyzwanie: plewienie i przygotowanie ziemi pod sadzenie poziomek, cebuli siedmiolatki, nagietków, orlików i miodunki. Te ostatnie to głównie dla pszczół!