Szkolne Święto Niepodległości

10 listopada tradycyjnie w naszej szkole obchodzimy Święto Niepodległości. W tym dniu wśród uczniów i nauczycieli króluje biel i czerwień. Dziś także nie zabrakło ich na korytarzach. W każdym budynku odbyły się również apele przypominające wydarzenia historyczne, które przyczyniły się do upadku Rzeczpospolitej, a potem jej powrotu na mapę polityczną Europy.

Uczniowie z klasy 3B przeprowadzili bardzo ciekawą lekcję historii dla najmłodszych. Była pantomima, pieśni patriotyczne i mnóstwo informacji o okolicznościach odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie klas 4-6 SP oraz ich starsi koledzy i koleżanki z klas 7-8 i liceum wysłuchali informacji wspominających czas pomiędzy 1772 a 1918 rokiem. Mieli okazję posłuchać, w jaki sposób Ślązacy walczyli o przynależność do Polski po I wojnie światowej i kto miał ogromny wpływ na to, że dziś Górny Śląsk jest częścią Polski. Dowiedzieli się również, kto i w jakim celu zaprosił do Rybnika siostry urszulanki i kiedy rozpoczęła swoją działalność nasza szkoła. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania piosene patriotycznych.

Wszystko to po to, aby podtrzymywać pamięć o tych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę i przygotować się do stulecia obecności sióstr urszulanek w Rybniku.