Święto Patronalne Szkoły

1440

W tym roku dzień wspomnienia świętej Urszuli, patronki szkoły przeżywamy jak nigdy dotąd… Pamiętając w modlitwie o Siostrach, śląc życzenia za pośrednictwem mediów.

Tu życzenia od rodziców klasy IV a z informacją o Eucharystii:

“W imieniu klasy 4A SP składam Siostrze jako przedstawicielce całej Wspólnoty Urszulańskiej w Rybniku najserdeczniejsze życzenia  zdrowia, niesłabnącego żaru ducha w wykonywanej posłudze. Niech Najświętsza Panna otacza Siostry Matczyną miłością i opieką, zwłaszcza w tych trudnych chwilach i wyprasza u swojego Syna wszelkie potrzebne Łaski. Pragniemy zapewnić o naszej modlitwie. Wiara jest naszą siłą, dlatego zamówiliśmy Mszę Świętą  w intencji Sióstr,  pracowników,  uczniów i ich rodzin o łaskę zdrowia. Msza odbędzie się w środę-  28.10.2020 o 18.30 u Werbistów. Z tymi osobami, którym zdrowie pozwoli z wielką radością spotkamy się na wspólnej Eucharystii, z resztą połączymy się duchowo w modlitwie.
Z wyrazami szacunku i serdecznością
Rodzice klasy 4A”

Życzenia od nauczycieli:

“Droga Siostro Przełożona!
Drogie Siostry!

W tym roku przychodzi nam obchodzić Święto patronalne Szkoły inaczej, niż kiedykolwiek wcześniej.
Nie możemy spotkać się na Eucharystii, nie możemy serdecznie się uścisnąć, żeby wyrazić naszą życzliwość i uznanie.
To bardzo trudne doświadczenie.
Mimo izolacji chcemy Wam przekazać z serca płynące słowa podziękowania  
i życzeń.
Dziękujemy za Waszą pokorną posługę we wspólnocie naszych rybnickich szkół, za modlitwę, którą w cichości serca otaczacie każdą i każdego z nas, za Wasze codzienne odpowiadanie Bogu tak  i podejmowanie trudu wypełniania Waszego powołania.
Życzymy, abyście tak, jak święta Aniela były nieustannie zakochane w Bogu!
Niech ta Miłość będzie źródłem prawdziwej radości i pokoju serca, niech rodzi wytrwałość i odwagę dawania świadectwa Prawdzie, niech daje siły do gorliwej służby tym, do których zostałyście posłane.
Szczęść Boże!”