We wtorek – 2 czerwca – odbyło się kolejne spotkanie formacyjne nauczycieli inspirowane pedagogiczną mądrością św. Anieli Merici- Założycielki Urszulanek. Miało ono charakter warsztatowy i było okazją do odświeżenia wskazań tej Świętej dotyczących pracy z uczniem oraz roli nauczyciela-wychowawcy.
W atmosferze otwartości i dzielenia się doświadczeniami rozmawialiśmy o szacunku, życzliwości i łagodności, a także o stawianiu wymagań i konsekwencji w wychowaniu. Podejmowaliśmy temat upominania z miłością, indywidualnego i troskliwego podejścia do ucznia oraz jego ochrony przed współczesnymi zagrożeniami przy jednoczesnym wzmacnianiu jego potencjału i poczucia wartości.
Owocem wspólnej pracy był plakat zawierający najważniejsze wnioski i inspiracje płynące z naszego dzielenia. Było to bardzo twórcze i wartościowe spotkanie, podczas którego św. Aniela po raz kolejny odsłoniła przed nami swoją mądrość oraz niezwykłą charyzmę pedagogiczną.
W atmosferze otwartości i dzielenia się doświadczeniami rozmawialiśmy o szacunku, życzliwości i łagodności, a także o stawianiu wymagań i konsekwencji w wychowaniu. Podejmowaliśmy temat upominania z miłością, indywidualnego i troskliwego podejścia do ucznia oraz jego ochrony przed współczesnymi zagrożeniami przy jednoczesnym wzmacnianiu jego potencjału i poczucia wartości.
Owocem wspólnej pracy był plakat zawierający najważniejsze wnioski i inspiracje płynące z naszego dzielenia. Było to bardzo twórcze i wartościowe spotkanie, podczas którego św. Aniela po raz kolejny odsłoniła przed nami swoją mądrość oraz niezwykłą charyzmę pedagogiczną.

















