Rewelacyjne wyniki naszych licealistów na Olimpiadzie!

453

Jak zakończył się udział Wojtka i Kingi w Olimpiadzie Wiedzy o Górnym Śląsku?

Rewelacyjny wynik!

29 marca w gmachu Biblioteki Śląskiej odbyły się zawody finałowe Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku pod hasłem: “Odra. Przyrodnicze, gospodarcze i kulturowe  znaczenie rzeki”. Do III etapu zakwalifikowało się 18 uczniów z regionu Śląska, Opolszczyzny i Małopolski.

Miło nam poinformować, że Wojciech Kondrot – uczeń klasy 2b LO został laureatem I miejsca, natomiast  Kinga Pustelnik z klasy 1a LO uzyskała tytuł finalistki VIII edycji.

Olimpiada składała się z 3 etapów, na każdym z nich należało wykazać się wiedzą dotyczącą geografii, historii, literatury i dziedzictwa kulturowego Górnego Śląska. Ponadto uczniowie pisali pracę badawczą na jeden z wybranych tematów.
Wojtek podczas finału zaprezentował swoją pracę poruszającą kwestię uznania Kanału Gliwickiego górnośląskim zabytkiem techniki. Dużym walorem pracy okazał się również autorski program rewitalizacji kanału i utworzenia nowej śródlądowej drogi wodnej.
Kinga opowiedziała o zaprojektowanym szlaku rowerowo-kolejowym obejmującym ślady świetności pałaców między innymi w Krowiarkach, Pogrzebieniu, czy Boryni.

 Serdecznie gratulujemy!

więcej szczegółów o olimpiadzie:

Olimpiadzie Wiedzy o Górnym Śląsku – LINK