Rekolekcje wielkopostne ze Wspólnotą SHALOM

576

W dniach 22 – 24 marca nasi licealiści z klas 1-3 przeżywali swoje rekolekcje. Przewodnikami na drogach wielkopostnej przemiany życia byli młodzi Misjonarze z Katolickiej Wspólnoty SHALOM – pochodzący z Brazylii, od kilku lat posługujący w Polsce: Dani i Lamec.

Tematem, który zgłębialiśmy w czasie modlitw, konferencji i innych spotkań, była myśl: „Życie Chrystusa – życie w Chrystusie”. Kolejne dni rekolekcji poświęciliśmy namysłowi nad bardziej szczegółowymi zagadnieniami: „Kim jest Jezus dla mnie?”, „Jezus – Człowiek spotkania”, „Życie w Chrystusie – żyć pełnią życia”.

Każdy dzień rekolekcyjny podzielony był na dwie części. W pierwszej, po krótkiej modlitwie, słuchaliśmy konferencji Misjonarzy. Ich słowa, mocno osadzone w słowie Bożym, obfitujące w sugestywne metafory, wsparte osobistym świadectwem życia i okraszone autentyczna pobożnością eucharystyczną i maryjną, prowadziły nas do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. W drugiej części, po przerwie na herbatę i śniadanie, mogliśmy doświadczyć radości z bycia razem przez prace w małych grupach, dialog z Misjonarzami i – nade wszystko – przez Eucharystię, której celebracja zakończyła ten piękny czas pogłębiania osobistych relacji: z Panem i pomiędzy nami.

Bożej Opatrzności polecamy naszych Misjonarzy oraz wszystkich Uczestników rekolekcji i ich Opiekunów. Ufamy, że wspólnie spędzone chwile przyniosą obfite owoce w naszym życiu.