Pielgrzymka klas III gimnazjum do Rzymu

872
dav

W dniach 30.04 – 04.05 uczniowie klas III gimnazjum wyjechali do Włoch.

Tygodniowy pobyt w Italii pozwolił nam zachwycić się pięknem: Wenecji,  Orvieto, Werony i oczywiście Wiecznego Miasta.  Wyjątkowym przeżyciem była dla nas Msza Święta w Bazylice Świętego Piotra przy grobie Świętego Jana Pawła II.  Wspominamy wyjątkową  Audiencję na Placu Św. Piotra z Papieżem Franciszkiem, ponieważ dzięki naszej Pani Przewodnik Urszuli oraz galowym mundurkom zajęliśmy miejsca tuż obok głównego ołtarza! Ojciec Święty podszedł bardzo blisko nas, udzielając swojego pasterskiego błogosławieństwa.

Na szlaku naszej pielgrzymki znalazło się także Monte Cassino, nekropolia polskich żołnierzy z 2 Korpusu, walczących z niemieckim okupantem w 1944 roku.  Na cmentarzu znajduje się grób kaprala Roberta Mikołajca, krewnego jednego z naszych kolegów. Chwila zadumy, modlitwy, połączona z niezwykłą lekcją patriotyzmu.

W przedostatnim dniu pielgrzymki udaliśmy się do Desenzano, miasta położonego nad jeziorem Garda. Tam właśnie urodziła się Św. Aniela Merici, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Siostra Patrycja, która opiekuje się domem rodzinnym świętej opowiedziała nam o życiu Anieli oraz o wyzwaniach przed którymi stoi współczesny świat.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na wzgórzu Kahlenberg w Wiedniu, gdzie w 1683 roku Król Jan III Sobieski pokonał Turków. Historię odsieczy wiedeńskiej przybliżyli nam przedstawiciele Polonii.

Dziękujemy za ten czas wspólnego pielgrzymowania  Księdzu Witoldowi, Pani Urszuli z Biura San Antonio, kierowcom: Panu Tadeuszowi i Panu Grzegorzowi.

uczniowie klas III gimnazjum wraz z wychowawcami.