Osiągnięcia Uczniów Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku w roku szkolnym 2018/2019

992

Osiągnięcia Uczniów
Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku w roku szkolnym 2018/2019

Szkoła Podstawowa:

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa PIONIER 2018:

język angielski:
Landon Jackson 5B – LAUREAT
Dawid Kuczera 4B – wyróżnienie
Paulina Zimoń 5B – wyróżnienie
Alan Jarczyński 5B – wyróżnienie

język polski:
Małgorzata Augustyn 4A – LAUREAT
Dawid Kuczera 4B – LAUREAT
Kaja Cierniak 4B – LAUREAT
Paulina Zimoń 5B – LAUREAT
Paulina Słońska 5B – LAUREAT
Magdalena Jagieło 6B – LAUREAT
Julia Guzik 4B – wyróżnienie
Jarosław Godziek 4A – wyróżnienie
Natalia Nowak 4B – wyróżnienie
Hanna Pawlik 4A – wyróżnienie
Zofia Żurek 4A – wyróżnienie
Wiktoria Kumek 4A – wyróżnienie
Emilia Ruszczycka 5A – wyróżnienie
Oliwia Mołdrzyk 5B – wyróżnienie
Lidia Wycisk 5A – wyróżnienie
Anastazja Turek 5A – wyróżnienie
Ignacy Smolnik 6A – wyróżnienie
Szymon Wątroba 6B – wyróżnienie

matematyka:
Szymon Wątroba 6B – wyróżnienie

przyroda:
Dawid Kuczera 4B – wyróżnienie

Finaliści i laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
Szkoły Podstawowej:

język angielski:
Kinga Słodczyk kl. 8B – LAUREAT

chemia:
Michał Tokarski 8C – LAUREAT

***

Kinga Słodczyk 8B
uzyskała tytuł Rybnickiego Prymusa

***

Julia Kumańska 7B
laureat ogólnopolskiego konkursu Sounds Like English

***

Kangur Matematyczny
wynik bardzo dobry: Marta Gołka 8A

***

Tobias Jackson 3B
Ogólnopolska Olimpiada z języka angielskiego OLIMPUSEK
13 miejsce

***

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny EUREKA
wynik bardzo dobry: Maksymilian Książka 8A
wyróżnienia: Oliwer Korus 7B, Jakub Jagoda 8A,
Tymoteusz Chełstowski 8A, Paweł Niedobecki 7A, Maciej Pokój 8A,
Robert Radaj 8A, Michał Bieńkowski 8A, Maja Konopka 8A,
Marta Gołka 8A, Zuzanna Kocyba 8A

***

Zofia Sopel 7B
2 miejsce w zawodach pływackich z okazji Dnia Dziecka

***

Zuzanna Łojek 8A
III miejsce dla duetu fortepianowego w XI Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów Karola i Antoniego Szafranków

***

Miejski Konkurs Recytatorski
Daria Antosz 3B – pierwsze miejsce
Jan Liszka 3B – trzecie miejsce

***

Lidia Wycisk 5B zajęła II miejsce w XIII Rejonowym Festiwalu Słowa
i została zakwalifikowana do XXIX Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach

***

Regionalny Konkurs: Czego nie lubi książka?
Julia Skrzypiec 2A – II miejsce
Antonina Żukowska 3A
 – wyróżnienie

Antonina Żukowska 3A
I miejsce w XXI Regionalnym Konkursie Gawędziarzy
W Niewiadomiu po śląsku
– w marcu jej praca plastyczna (pacynka) zdobyła nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom” , organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu
–  w kwietniu zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Najpierw była książka – literaccy bohaterowie popularnych animacji”, organizowanym przez Muzeum Dobranocek w Rzeszowie oraz fundację “Cała Polska czyta dzieciom”

***

Uczniowie klasy 2A SP wzięli udział w konkursie plastycznym
“Moja Akademia Dojrzałości” ogłoszonym przez
Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rybniku

Wyróżnione zostały prace:
Katarzyny Bieńkowskiej, Matyldy Chmielewskiej,
Julii Froncek, Szymona Frelicha i Olgi Szoty
Nagrodzone prace znalazły się w kalendarzu na 2019 rok

***

Igrzyska Młodzieży Szkolnej ŚLSZS 2018/2019
Pływanie drużynowe
Drużyna dziewcząt – I miejsce
Drużyna chłopców – III miejsce
Zofia Sopel 7B SP – I miejsce (50 m stylem motylkowym)
Antoni Lampart 8A SP – 2 miejsce (100 m stylem dowolnym)

***

Mistrzostwa  Rybnika  w badmintonie dziewcząt
 Julia Kretek z kl.8C i Alicja Roś z kl.7A zajęły III miejsce,
(najmłodsze zawodniczki  tego turnieju)

***

Mateusz Twardawa 8B:
– zajął II miejsce w turnieju tenisowym

„Open Rybnickie Święto Tenisa”

– zajął I miejsce w świątecznym turnieju dla dzieci i młodzieży
„WCT Wodzisław Śląski”

***

XXIV Konkurs Wiedzy Biblijnej
Tymoteusz Chełstowski 8A SP –
I miejsce w etapie rejonowym
Martyna Smyczek 8C SP – IV miejsce w etapie rejonowym

***

Powiatowy etap IV Ogólnopolskiego Konkursu
„Wielka Liga Czytelników”
Artur Słodczyk 2A oraz Barbara Radecka 2B – III miejsce

Gimnazjum:

Finaliści i laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Gimnazjum:

historia:
Krzysztof Dyrbuś IIICG – LAUREAT
Piotr Albiński IIICG – LAUREAT
Piotr Pustelnik IIICG – LAUREAT

geografa:
Hanna Matuszek IIIAG – LAUREAT
Krzysztof Dyrbuś IIICG – LAUREAT

matematyka:
Franciszek Lampart IIICG – finalista

chemia:
Michał Konopka IIICG – LAUREAT
Ewa Rożek IIICG – finalistka

fizyka:
Franciszek Lampart IIICG – LAUREAT

język francuski:
Natalia Nowek IIIAG – LAUREAT

 

***

Anna Bieniek IIICG – I miejsce
Drugi Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: Niepodległa, Niepokorna

***

Igrzyska Młodzieży Szkolnej ŚLSZS 2018/2019
Hanna Matuszek IIIAG – I miejsce (100 m stylem klasycznym)
Zofia Mańka IIIAG – I miejsce (50 m stylem dowolnym)
Marta Kucharczyk IIICG – I miejsce (100 m stylem zmiennym)
Piotr Kaczmarczyk IIIAG – I miejsce (50 m stylem motylkowym)
Franciszek Lampart IIICG – II miejsce (100 m stylem zmiennym)
Krzysztof Dyrbuś IIICG – II miejsce (50 m stylem grzbietowym)
Jonasz Liszka IIIBG – II miejsce (100 m stylem klasycznym)
Martyna Zakrzewska IIIBG – III miejsce (50 m stylem klasycznym)

 

Liceum:

Wojciech Kondrot 2b LO
LAUREATEM Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku
Kinga Pustelnik 1aLO – finalistką tej olimpiady

***

XIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Emilia Zimnol 1b LO – pierwsze miejsce w diecezji katowickiej
kwalifikacja do finału

***

Krystyna Syty 1b LO
FINALISTKĄ Zawodów Okręgowych XLV Olimpiady Geograficznej

***

XXI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
II miejsce – drużyna naszego LO

***

Anna Kulas 1a LO
III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Kadetów w Tenisie Stołowym – II Memoriał im. Władysława Kwietnia
***

Marek Fojcik 3a LO
wyróżnienie w Regionalnym Konkursie: Czego nie lubi książka?

***

Daria Kaim 1a LO
Zajęła I miejsce w konkursie wiedzy:
HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję

***

Mistrzostwa  Rybnika  w badmintonie
 Maciej Szczyrba 1b LO i Karol Skura 3a LO II miejsce

***

XIII Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej – V miejsce

***

LICEALIADA ŚLSZS 2018/2019:
I miejsce – drużyna tenisa stołowego dziewcząt

***

Tomasz Nal z klasy 3a LO
zakwalifikował się do etapu rejonowego
Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Francuskiego

***

Martyna Albińska z klasy 2a LO zakwalifikowała się do etapu rejonowego Ogólnopolskiej Olimpiady Historii

***

Krystyna Syty 1b LO i Anna Szwagierczak 2b LO zakwalifikowały się do
etapu rejonowego Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej

***

Jakub Rybok 3b LO przeszedł do II etapu
Olimpiady Wiedzy o Polsce i świecie współczesnym

***

Karol Skura 3a LO zakwalifikował się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z Geografii

***

Zawodnicy Tchoukball Ursus Rybnik wzięli udział w ME w Castellanzie,
gdzie zajęli bardzo wysokie miejsca:
kadeci w kategorii do 18 lat zajęli 4. pozycję
a dorośli: 6. miejsce