Od Rusinowej Polany po Siklawicę

W dniach 11–13.05.2026 klasy 1a LO oraz 2a LO uczestniczyły w wycieczce do Zakopanego.
Pierwszego dnia uczniowie wybrali się na Rusinową Polanę, podziwiając ukryte częściowo w chmurach piękne widoki Tatr. Drugiego dnia, z powodu deszczowej pogody, odwiedzili awangardowe Muzeum Władysława Hasiora oraz multimedialne Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli także we Mszy Świętej u Sióstr Michalitek w Poroninie. Przepiękna kaplica z panoramicznym przeszkleniem w prezbiterium pozwoliła wszystkim zachwycić się pięknem otaczającej natury. Trzeciego dnia spacerowali Doliną Strążyską i dotarli do malowniczego Wodospadu Siklawica.
Wycieczka była okazją do integracji, aktywnego wypoczynku oraz poznania piękna Tatr.