MĄDRA POMOC, TO DOBRA POMOC

Szlachetna Paczka co roku sprawia że święta wielu rodzin, mimo trudności, stają się wyjątkowe. W tym roku, w naszej szkole po raz kolejny włączamy się w akcję Szlachetnej Paczki. Pragniemy pomóc rodzinie Pani Kasi i mamy nadzieję, że mimo pandemii i tym razem hojność uczniów, rodziców, nauczycieli  oraz pracowników naszej szkoły sprawi, że święta tej rodziny będą lepsze. W związku z tym zapraszamy wszystkich, którzy chcą otworzyć swoje serca do zbiórki pieniędzy na ten cel.

Ze względu na obecną sytuację zbiórka pieniędzy odbywa się internetowo. Pieniądze można przesyłać na konto do 30 listopada:

Konto Rady Rodziców Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek UR

Nazwa banku: Rybnicki Bank Spółdzielczy

Numer konta: 82 8455 0000 3001 0002 3243 0001

Tytuł przelewu: Szlachetna Paczka, (Imię i Nazwisko ucznia oraz klasa)

Oto historia rodziny:

Pani Katarzyna i pan Adam są rodzicami Amelii i Miłosza. Pan Miłosz podjął niedawno pracę, ale jej efekty będą widoczne dopiero w grudniu. Amelia się uczy. Zanim pojawiły się problemy, rodzina prowadziła spokojne i godne życie. Kupili nawet córce laptopa, chodzili do kina, jeździli na wycieczki i mogli sobie pozwolić na wiele przyjemności. W styczniu tego roku pan Adam stracił prace, ponieważ firma w której pracował od wielu lat jako kierowca i mechanik z dnia na dzień zwolniła wszystkich pracowników i zamknęła swoją działalność. Pani Katarzyna niestety nie może podjąć pracy ponieważ jest po udarze i nagle straciła wzrok (widzi tylko w 3%). Pan Adam parę miesięcy temu miał wypadek samochodowy spowodowany osłabieniem wzroku. Ma także miażdżycę, która zaatakowała jego nogę. Lekarze mówili, że najprawdopodobniej będzie potrzebna amputacja. Aktualnie jednak są na dobrej drodze, by wrócić do lepszego zdrowia. Rodzina codziennie walczy o przetrwanie. Każdego dnia zastanawiają się, czy będą mieli co włożyć do garnka, za co opłacić rachunki i wykupić leki. Aktualnie utrzymują się z wsparcia z programu 500+ Amelii (500 zł), zasiłku okresowego (200zł) oraz z tego co pożyczy im rodzina czy sąsiedzi. Nie zawsze wystarcza im na opłacenie rachunków, co doprowadziło do zadłużenia. Po opłaceniu kosztów życia codziennego i częściowego wykupu leków rodzinie na jedną osobę pozostaje ok. 87 zł. Rodzina mimo trudności nie poddaje się i walczy dalej. Codziennie szukają pracy, której mogli by się podjąć. Pani Katarzyna potrafi szyć na maszynie, ale wzrok jej już na to nie pozwala. Lubi także sprzątać. Amelia jest bardzo kreatywną dziewczyną. Nagrywa artystyczne filmiki, które wrzuca do Internetu. Lubi także śpiewać. Pasją Miłosza jest majsterkowanie oraz spawanie. Pan Adam uwielbia ogrodnictwo. Kiedy tylko może pomaga bratu przy szkółce drzew. Rodzina zawsze się wspiera i wzajemnie motywuje. 

Potrzeby rodziny:

Żywność
Środki czystości
Odzież i obuwie zimowe
Materiały szkolne (zeszyty, przybory, podręczniki oraz plecak)
Pościel, poszwy, prześcieradło, ręczniki
Mop, farby do ścian

Jeśli ktoś chciałby wspomóc akcję przynosząc żywność, ubrania czy inne potrzebne rzeczy jak miało to miejsce w zeszłym roku, będzie to możliwe 26 i 27 listopada. W Naszej szkole obok furty będą wystawione kartony, do których będzie można składać dary. Dodatkowo będzie wystawiona puszka na furcie, jeśli ktoś osobiście chciałby zostawić pieniądze. Wszelkie pytania czy prośby prosimy kierować pod adres mailowy: szlachetnapaczka.urszulanki@gmail.com

Każde 5zł może okazać się cegiełką do szczęścia, aby choć trochę sprawić, że te święta dla Pani Katarzyny i jej rodziny nabiorą barw. Ufamy, że właśnie w tym specyficznym czasie wspólnymi siłami, kierując się zasadą, że mądra pomoc to dobra pomoc, uda nam się odmienić los jednej z rodzin i wywołać uśmiech na twarzach ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy.

Zespół Szlachetnej Paczki