MĄDRA POMOC, TO DOBRA POMOC

244

Szlachetna Paczka co roku sprawia że święta wielu rodzin, pomimo trudności, stają się piękne i wyjątkowe. W tym roku, w naszej szkole po raz kolejny włączamy się w akcję Szlachetnej Paczki. Pragniemy pomóc rodzinie Pani Justyny i mamy nadzieję, że i tym razem hojność uczniów, rodziców, nauczycieli  oraz pracowników naszej szkoły sprawi, że święta jednej z rybnickich rodzin będą choć trochę lepsze. W związku z tym zapraszamy wszystkich, którzy chcą otworzyć swoje serca do zbiórki pieniędzy na ten cel.

Uczniowie naszej szkoły będą zbierali pieniądze już przed wywiadówkami w poniedziałek 18.11.2019 oraz we wtorek 19.11.2019. Zapraszamy również do zaangażowania wszystkie klasy naszej szkoły. Nasi wolontariusze będą zbierać pieniądze w każdy czwartek i piątek przez 2 tygodnie. Dodatkowo jedna puszka będzie stała stale na furcie w każdym budynku.

Oto historia rodziny, której chcemy pomóc:
Pani Justyna samotnie wychowuje czworo dzieci: Lilianę (19 lat), Magdę (11 lat),
Marzenę (10 lat) oraz Grzegorza (7 lat). Liliana boryka się z mukowiscydozą, kamicą nerkową, niedoczynnością tarczycy, zapaleniem stawów, osteoporozą starczą i wieloma innymi chorobami, dlatego pani Justyna nie może podjąć pracy, gdyż córka wymaga stałej opieki oraz kosztownego leczenia. Pani Justyna jest wspaniałą mamą, która jest ogromnym wsparciem dla swoich dzieci. Liliana uwielbia gotować i piec, w kuchni mogłaby spędzać wiele czasu, jak twierdzi ma to po mamie. Jej ogromnym marzeniem jest zrobienie prawa jazdy, aby mogła sama jeździć do lekarzy i wspomagać mamę w robieniu zakupów, niestety nie może sobie na to pozwolić finansowo. Grzesiu uwielbia piłkę nożną, należy do klubu piłkarskiego, jego marzeniem jest pojechać do Energylandi. Marzenka lubi tańczyć, malować i wyklejać, a jej pasją jest śpiewanie – uczęszcza na zajęcia śpiewu. Magda lubi tańczyć i śpiewać. Mimo wielu trudnych doświadczeń życiowych, przemocy i nękania, rodzina jest dla siebie ogromnym wsparciem i nie poddaje się.

Podstawowe potrzeby rodziny to żywność, opał oraz obuwie zimowe, ale również środki chemiczne, ubrania czy artykuły szkolne.

Każde 5zł może okazać się cegiełką do szczęścia, aby choć trochę sprawić, że te święta dla Pani Justyny i jej dzieci nabiorą koloru. Ufamy, że wspólnymi siłami, kierując się zasadą że mądra pomoc to dobra pomoc, uda nam się odmienić los jednej z rodzin i wywołać uśmiech na twarzach ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy.

Team Szlachetna Paczka
Absolwentki: Julia Herok, Klara Kaczmarczyk
Wolontariusze wraz z opiekunem