Finał Szlachetnej Paczki

275

 

Minęło zaledwie parę dni od Weekendu Cudów, a my dalej nie wiemy co powiedzieć. Całe trzy tygodnie przygotowań, logistyki, zbierania pieniędzy, ogarniania pracy wolontariuszy, całkowicie pochłonęły nasz czas, energię i uwagę. Zaczęło się od niespodziewanego telefonu, który dał nam okazję opowiedzieć o Szlachetnej Paczce w Radiu Katowice. Od tego momentu byliśmy świadkami rzeczy niemożliwych. Coś, co po ludzku wydawało się niewykonalne, w ciągu kilku sekund stawało się bardzo realne i prawdziwe.

Planowaliśmy pomóc rodzinie Pani Justyny, ale dzięki Waszemu zaangażowaniu oraz otwartym sercom, zdołaliśmy również przygotować paczkę dla Pana Jana, który zmaga się z chorobą neurologiczną i ogromną biedą. Kwota, którą zebraliśmy, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania i wynosiła 9342,11 zł oraz 25 centów. Dodatkowo rodziny otrzymały  rzeczy materialne, podarowane przez nasze urszulańskie rodziny: 4 tony węgla,
2 kołdry, rower, garnki, wędkę, słodycze oraz ubrania.

W zeszły weekend odwiedziliśmy nasze zaprzyjaźnione rodziny. Sobotę spędziliśmy z rodziną Pani Justyny. Mimo licznych trudności, choroby, niesprawiedliwości i krzywd rodzina zawsze trzyma się razem. Pięknie było zobaczyć ludzi, którzy się kochają, wspierają się wzajemnie i również otwierają serca na drugiego człowieka. Był to czas radości, świętowania i rozmów, które zostaną w naszej pamięci na długo. W niedzielę odwiedziliśmy Pana Jana. Trudno patrzy się na biedę i samotność człowieka o wielkim sercu, który sam oddałby wszystko co posiada, choć jest tego naprawdę niewiele. Aż trudno uwierzyć, że w XXI wieku ludzie mogą żyć w takich warunkach. Pan Jan jednak się nie poddaje, walczy o marzenia, chce żyć normalnie. To było piękne doświadczenie, które daje nadzieję na lepsze jutro.

To wszystko nie byłoby możliwe bez Waszego zaangażowania, dlatego z całego serca dziękujemy za wspieranie naszej inicjatywy, za pomoc materialną i duchową. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że człowiek jest dobry!

Do zobaczenia już niedługo J

Wolontariusze Szlachetnej Paczki