wtorek, 21.05.2024

Otrzymaliśmy grant na dwuletni projekt Erasmus Plus.

Temat projektu to Young Europeans practice Democracy co można przetłumaczyć jako Demokracja w rękach młodych Europejczyków.

Naszymi szkołami partnerskimi są  Erich Kastner Schule z Bochum (Niemcy)  oraz  IES Barañain z  Barañain  (Nawarra, Hiszpania)

Projekt skierowany jest głównie do uczniów  klas pierwszych liceum, ponieważ  w pierwszym roku realizacji projektu to my będziemy gościć uczniów szkół partnerskich, a dopiero w drugim nasi uczniowie odwiedzą szkoły w Niemczech i Hiszpanii.

Wiosną tego roku szkolnego, w czasie wizyty uczniów i nauczycieli szkół partnerskich w Rybniku odbywać się będą różnorodne warsztaty. Niektóre, jak np. Symulacja życia społeczności w mieście będą przeprowadzone we współpracy z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku. Zaplanowane są też inne działania jak np.

– prezentacja historii demokracji w Polsce

– warsztaty taneczne związane z tematem projektu

– quiz o demokracji

– zajęcia dotyczące wizyty w Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu

Projekt realizowany jest przez całą szkołę, i nie tylko w czasie wizyt, ale również na innych zajęciach przez 2 lata (np. w czasie zajęć lekcyjnych). Zapraszamy wszystkich chętnych do dzielenia się pomysłami i włączenia się do realizacji projektu.

Skip to content