Edukacja zdrowotna – Festiwal Nauki i aktywność ruchowa

Dnia 21.05.2026 r. w ramach lekcji edukacji zdrowotnej uczniowie klas VI szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach terenowych w Parku Tematycznym nad Nacyną im. Adama Fudalego.

Lekcja promująca rekreację ruchową została połączona z odbywającym się tam Festiwalem Nauki. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazach i działaniach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem strażaków, promowali zasady bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej oraz współpracowali z lokalnymi służbami.

Oprócz korzystania z boisk sportowych, placu zabaw i terenów rekreacyjnych uczniowie mieli również możliwość obejrzenia pokazów szermierczych oraz wspólnego, radosnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Zajęcia były doskonałą okazją do promowania aktywnego stylu życia, integracji oraz zdobywania praktycznej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa i zdrowia.