Dobra pomoc to mądra pomoc

473
edf

Szlachetna Paczka co roku sprawia że święta wielu rodzin, pomimo trudności, stają się piękne i wyjątkowe.

Po zgłoszeniu rodziny i spotkaniu z Wolontariuszem, historia rodziny trafia do bazy. Następnym etapem jest znalezienie Darczyńców, czyli osób o ogromnym sercu, które podejmują wyzwanie stworzenia Paczki.

W tym roku i my włączamy się w tę akcję, dlatego w całym ZSU odbędzie się zbiórka pieniędzy. Zachęcamy wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców do jej wsparcia. Uczniów prosimy o przekazywanie pieniędzy do skarbników klasowych lub wyznaczonych do tego osób o piątku 30.11. Wierzymy, że w jedności siła, dlatego mały gest każdego z nas sprawi, że pomoc dla tych ludzi oraz ich wdzięczność będą ogromne. Już wielokrotnie pokazaliśmy jak wiele dobra możemy razem zdziałać, dlatego nie mamy wątpliwości, że i tym razem się uda.

Oto historia rodziny, której chcemy pomóc:
Pan Jacek wychowuje samotnie 3 dzieci: Janka, Anię i Agatkę. 5 lat temu jego żona zmarła na raka, a pan Jacek po wypadku nie jest w stanie pracować.Rodzina utrzymuje się z jego renty i niewielkich zarobków najstarszego z rodzeństwa Janka. Ania jest niepełnosprawna umysłowo, a jej marzeniem jest założenie szczęśliwej rodziny. Agatka chodzi do szkoły podstawowej, a jej pasją jest sport. Chciałaby uczęszczać na dodatkowe zajęcia z tym związane, ale jednocześnie rozumie, że jej rodziny na to nie stać. Pomimo wielu trudności doświadczanych na codzień, bardzo się kochają i zawsze się wspierają i łączy ich ciepła więź. Najważniejszymi potrzebami rodziny, które chcemy im zapewnić, są: węgiel, żywności i środki czystości.

Jest to niesamowita okazja, aby w ten wyjątkowy czas otworzyć się na potrzeby drugiego człowieka, ponieważ dobro, którym się dzielimy ubogaca również nas.

Julia Herok i Klara Kaczmarczyk
kl. 3b LO