Carlo Acutis w URSZU tv

W piątkowy poranek, 29 maja, uczniowie klas 4–6 SP obejrzeli wyjątkowy program przygotowany przez szkolną telewizję URSZU tv pod tytułem: „Internet: Autostrada do Nieba czy ślepa uliczka?”. Spotkanie poświęcone było odpowiedzialnemu i bezpiecznemu korzystaniu z sieci. Głównym bohaterem odcinka był święty Carlo Acutis – nastolatek, który potrafił połączyć swoje pasje komputerowe z wiarą. Carlo podpowiedział jak korzystać z sieci bezpiecznie – z szacunkiem do siebie samego i innych. Pozostawił nam motto, które warto ze sobą zabrać po zakończeniu programu: „To Ty rządzisz tabletem, a nie tablet Tobą!”. Prowadzący w profesjonalny poprowadzili wywiad, który zgromadzona publiczność wysłuchała z wielką uwagą i zainteresowaniem.

Bardzo dziękujemy p. Izabeli Kuligowskiej – Motyce i p. Monice Kaweckiej oraz naszemu Bohaterowi i całej ekipie URSZU tv.