Bijemy REKORD!

Bijemy REKORD masowego czytania

Włączamy się w ogólnopolską akcję: Jak nie czytam jak czytam. Bijemy rekord masowego czytania książek. 6 i 7 czerwca przynosimy do szkoły nasze ulubione książki.

We wtorek, 6 czerwca – apel na boisku – czytamy Ewangelię – tworzymy z nas duży napis – zdjęcie z DRONA, dyplomy dla najaktywniejszych czytelników

Na szkolnym boisku ustawimy się w przygotowanym przez Bibliofilów schemacie – tworząc duży granatowy (granatowe mundurki codzienne) napis: CZYTAMY oraz ogromne serce (czerwone ubrania).

Osoby, które w tym roku szkolnym pożyczyły najwięcej książek otrzymają dyplomy i drobne upominki. Ustawią się do pamiątkowego zdjęcia na schodach do klasztoru.

W środę, 7 czerwca – ok. 10.00 czytamy w klasach – relacja to pierwsza konkurencja turnieju klas – liczy się kreatywność!

Na trzeciej godzinie lekcyjnej lub w czasie przerwy każda chętna klasa może zorganizować akcję czytania. Możecie się przebrać za postaci z ulubionych książek. Możecie przynieść kocyki, leżaki i czytać w szkolnym ogrodzie. Możecie zrobić klasowe selfie z ulubionymi książkami. Możecie się wzajemnie w klasie zachęcić do czytania książek, które lubicie.

Z Waszego czytania tworzycie relację – 3 zdjęcia lub 3 slajdy prezentacji. Relacja będzie oceniana przez jury w czasie turnieju klas: Balladyna. Można zdobyć dla klasy sporo dodatkowych punktów!