ZSU na Facebooku

Srebrna Szkoła 2017

  Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017". 

SUKCESY Uczniów
Zespołu Szkół Urszulańskich

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku już kolejny raz plasuje się na wysokiej pozycji w ogólnopolskim rankinguprowadzonym przez czasopisma: „

Rzeczypospolita” i „Perspektywy”.  W 2010 roku – 16 miejsce w województwie i 118 w kraju, w 2011 – 38 miejsce w województwie, w 2013 – 22 miejsce w województwie, 213 miejsce w Polsce

Od lat i liceum i gimnazjum – są szkołami sukcesu ze względu na Edukacyjną Wartość Dodaną, która w sposób graficzny przedstawia EFEKTYWNOŚĆ nauczania w szkole

Naszą radością jest egzamin dojrzałości zdawany przez maturzystów, co roku prawie w 100%

Uczniowie klas III gimnazjum corocznie uzyskują bardzo wysokie, znacznie przewyższające średnią 

Polski, Rybnika i województwa wyniki na egzaminie gimnazjalnym

Cieszymy się dużą ilością laureatów i finalistów różnorodnych konkursów i olimpiad

Wyjątkowo dużo finalistów i laureatów Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych
– to nasi uczniowie

rok

finaliści

laureaci

2007

13

6

2008

22

9

2009

13

6

2010

23

5

2011

23

18

2012

24

19

2013

22

12

 

FINALIŚCI i LAUREACI
Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 
dla Gimnazjum w roku szkolnym 2012/2013

Z JĘZYKA POLSKIEGO

imię i nazwisko

klasa

opiekun

 

1. Smołka Justyna

III b

p. Bogusława Kordas

2. Fojcik Mateusz- LAUREAT

III b

p. Bogusława Kordas


Z MATEMATYKI

imię i nazwisko

klasa

opiekun

 

1. Rutkowska Wiktoria  - LAUREAT

III a

p. Agnieszka Kulas

2. Szyndler Marcin- LAUREAT

III b

p. Małgorzata Dudek

3. Chlubek Jakub - LAUREAT

III b

p. Małgorzata Dudek


Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

imię i nazwisko

klasa

opiekun

 

1. Krajczok Klara

III a

p. Alina Piasecka

3. Kampka Zofia

II a

p. Zofia Wolny

 

Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO

imię i nazwisko

klasa

opiekun

 

1. Więcko Maria

III b

p. Mariola Gołasz

Z BIOLOGII

imię i nazwisko

klasa

opiekun

 

1. Bernacka Karolina

III a

p. Faustyna Pawlas-Szczech

2. Polaszek Monika - LAUREAT

III a

p. Faustyna Pawlas-Szczech

3. Mołdrzyk Daniel

II b

p. Faustyna Pawlas-Szczech

4. Donocik Agata - LAUREAT

III b

p. Faustyna Pawlas-Szczech

5. Żogała Joanna - LAUREAT

III b

p. Faustyna Pawlas-Szczech

6. Kuliś Julia

III b

p. Faustyna Pawlas-Szczech

7. Sobik Iwona - LAUREAT

III b

p. Faustyna Pawlas-Szczech

 

Z GEOGRAFII

imię i nazwisko

klasa

opiekun

 

1. Kampka Zofia - LAUREAT

II a

p. Katarzyna Szweda

2. Magiera Filip - LAUREAT

III b

p. Katarzyna Szweda

 

Z FIZYKI

imię i nazwisko

klasa

opiekun

 

1. Chlubek Jakub - LAUREAT

III b

p. Jolanta Herzyk

2. Kowalczyk Maria

III b

p. Jolanta Herzyk

3. Kłosok Dominika - LAUREAT

III a

p. Jolanta Herzyk

 

 

Z CHEMII

imię i nazwisko

klasa

opiekun

 

1. Michalski Jarosław

II a

p. Dominika Zdrzałek

2. Mroszczak Anna

III b

p. Dominika Zdrzałek

 

FINALIŚCI I LAUREACI
innych konkursów:

Fabian Bogusz II b LO

- uzyskał STYPENDIUM Prezesa Rady Ministrów
- jest Laureatem XII Regionalnego Konkursu RANDKA Z CHEMIĄ ­- zakwalifikował się do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z chemii
- zakwalifikował się do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z chemii
- jest Finalistą Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki
-
jest Finalistą konkursu Fizyka się liczy  
- przeszedł do finału X Śląskiego Konkursu Matematycznego

 

Nadin Gawron III b G

- Laureatką PIERWSZEGO miejsca w XI Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego
organizator: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

- Laureatką PIERWSZEGO miejsca
w III Międzypowiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych


Bartosz MagieraIII b LO

Łukasz SzafraniecIII b LO

Fabian BoguszII b LO

zakwalifikowali się  dofinału  XXI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla młodzieży szkół średnich organizowanego przez Politechnikę Śląską w Gliwicach


Laureacikonkursu Alfik Matematyczny:
- Adam Kaczmarczyk I a G
-
Dawid Herc I c G
-
Fabian Bogusz II b LO


Paweł Przybyła II a LO
- II miejsce w V Krakowskim Konkursie Młodych Organistów

Justyna Kubica III b LO
- przeszła do II etapu XLII Olimpiady Biologicznej


Krystian TkoczI b LO
-  przeszedł do II etapu
z Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie


Aleksandra Michalska i Aleksandra SzymuraII b LO
-  zakwalifikowały się do II etapu okręgowego Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki


Iwona Mika I b LO 

- zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii


Monika Katlewska I a LO 

- zakwalifikowała się do II etapu Konkursu wiedzy
o języku angielskim
i kulturze krajów anglosaskich


 

Zawody pływackie Licealiada 2013
Marek ChuchroII b LO
 - II miejsce – 50 m stylem klasycznym
- III miejsce – 50 m stylem dowolnym

- III miejsce – 50 m stylem motylkowym


XI Halowe Mistrzostwa Rybnika w Lekkiej Atletyce:
- Barbara Dudzik I a G  - I miejsce w biegu 4 x 30 m
- Agata Matla I c G  - I miejsce  w rzucie piłą lekarską
w tył zza głowy


Kacper Kordas II a G

- zakwalifikował się do II etapu
Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów


W etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
Iwona Sobik III b - 5 miejsce
Daria Kuś II a LO - 3 miejsce


VI edycja Międzyszkolnej Ligii Języka Angielskiego
- Marta Opalińska III AG - laureat

 

XII Wojewódzki Konkurs Biblijny dla Gimnazjów
I miejsce w rejonie  – Monika Chorowski II c G
i III miejsce w województwie
II miejsce w rejonie –
Daniel Mołdrzyk II b G
VII miejsce – Mateusz Fojcik III b G


VIII Konkurs na Projekt Matematyczny:
- I miejsce:
Kacper Kordasi Marcin Jankowski II a G
- II miejsce:

Aleksandra Polak, Weronika Nosiadek II a G
Natalia Steueri Dominika Kłosok III a G
- Finalistki: Maria Iwanecka, Dorota Seweryniak,  Zuzanna Zientek II aG


Konkurs fizyczny "I Ty możesz zostać Einsteinem"
- Jakub ChlubekIII BG - miejsce 2
-
Maria Kowalczyk III BG - miejsce 6


Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego- Anna Mroszczak III BG – I miejsce w szpadzie

Międzygimnazjalny Konkurs Historyczny:
U źródeł starożytności – starożytne cywilizacje
- I miejsce: Małgorzata Pinior, Agata Matla
i Eliasz Banasiewicz
I c G


VII Regionalny Konkurs Drużynowy z Chemii dla Szkół Ponadgimnazjalnych
II miejsce:
Bartosz Magiera Łukasz Szafranieckl. III b LO
VIII miejsce:
Anna Sobikkl. III bLO i Fabian Boguszkl. II b LO



FinaliściXXI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla Młodzieży Szkół Średnich
-
Bartosz Magiera kl. III b LO
-
Łukasz Szafranieckl. III b LO
-
Fabian Boguszkl. II b LO



Konkurs "Ze sztuką na ty"
-
Judyta Skiba i Dorota Paluch II b G- wyróżnienie
Kwalifikacja do wystawy: Zofia Kampka II a G i Sebastian Fröhlich III a G
W konkursie trzeba było stworzyć pracę nawiązującą do dzieł wielkich mistrzów

VII Wojewódzki Konkurs Muzyczny
„Estrada Młodych 2013”
Dominika SzołtysIII BG
Jan LedwońI a LO – III nagroda


Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno Krajoznawczy
- Daniel MołdrzykII b G - miejsce 1  w województwie
-
Szymon Pałka II b G - miejsce 1 w województwie
i w  Polsce
Szymon i Daniel w drużynie z Oktawianem Karolewiczem reprezentowali w tym konkursie SKKT PTTK „Kamzik”


Zawody sportowo-obronne na szczeblu Delegatury Kuratorium Oświaty w kategorii chłopców
Sprawni jak żołnierze – 2013”

Zespół Szkół Urszulańskich – II miejsce


Zawodnicy drużyny Tchoukball Ursus Rybnik: Katarzyna Durczak, Barbara Lew, Adam Bartos, Hubert Cieśliński, Adam Pinocy, Piotr Reclik i Paweł Ryguła znaleźli się w Reprezentacji Polski. Do kadry zostali także powołani dwaj absolwenci ZSU Artur Zdrzałek i Krzysztof Benisz

Joomla templates by Joomlashine