ZSU na Facebooku

Srebrna Szkoła 2018

 Publiczne Liceum Ogolnokształcące Sióstr Urszulanek w Rankingu Miesięcznika Perspektywy wśród szkół Licealnych zajęło 2 miejsce w Rybniku, 15 miejsce w województwie śląskim oraz 151 miejsce w kraju wśród najlepszych liceów w Polsce. 

 

Znowu w Comeniusie

W tym roku rozpoczęliœmy kolejny projekt w ramach programu Comenius. Tematem obecnej edycji projektu jest „Wzrastanie w Europie- życie i edukacja”, a realizacja zadań będzie odbywała się w czasie wizyt uczniów i nauczycieli w szkołach partnerskich. Pierwsza grupa naszych uczniów odwiedziła już w paŸdzierniku szkołę w Bochum (Niemcy), a uczestnicy wymiany zastanawiali się nad rolą autorytetów wœród młodzieży.

 Nasi partnerzy

W dniach 19-21 listopada b.r. w naszej szkole odbyło się międzynarodowe spotkanie dyrektorów i koordynatorów ze  współpracujących obecnie z nami  szkół partnerskich. Gośœciliśœmy Niemców, Francuzów, Włochów, Czechów, Anglików oraz Turków. Z niektórymi partnerami łączą nas długoletnie kontakty, np. ze szkołą w Mazamet (Francja) wymiany międzyszkolne organizujemy  już od 25 lat, ze szkołą wLecco (Włochy) od 10 lat. Społecznośœci szkolne z Bochum (Niemcy) i Slavkova (Czechy)  poznaliœmy poprzez pracę w  poprzedniej edycji programu Comenius. Zupełnie nowym dośœwiadczeniem było natomiast poznanie przedstawicieli z Adany (Turcja) oraz Sheffield (Wielka Brytania).

 Wizyta gośœci

W czasie spotkania reprezentanci wszystkich krajów przedstawili swoje œrodowiska i specyfikę własnej szkoły. Zaprezentowano też  platformę Moodle, na której  przedstawiane będą wyniki wszystkich międzynarodowych warsztatów przeprowadzonych w obecnej- dwuletniej edycji programu Comenius. Odbyły się też lekcje języka angielskiego ( w kl. II BG i III B G)  z udziałem gośœci z Turcji, na których nasi uczniowie poznali realia tureckiego życia oraz sprawdzili praktyczną znajomośœć języka angielskiego.

Rybnik- Kraków - URSZULANKI

Uczestnikom spotkania bardzo podobał się Rybnik, oczarowani byli też  Krakowem, ale najbardziej naszą szkołą!  Większośœć obecnych na spotkaniu goœści była u nas po raz pierwszy, ale sądząc po nadchodzących serdecznych listach, nie ostatni.

 

 
 
Joomla templates by Joomlashine