ZSU na Facebooku

Srebrna Szkoła 2018

 Publiczne Liceum Ogolnokształcące Sióstr Urszulanek w Rankingu Miesięcznika Perspektywy wśród szkół Licealnych zajęło 2 miejsce w Rybniku, 15 miejsce w województwie śląskim oraz 151 miejsce w kraju wśród najlepszych liceów w Polsce. 

 

30 maja dokonaliśmy w naszej szkole oficjalnego otwarcia stacji meteorologicznej - UrsusMeteo. Bardzo się cieszymy, że nasze zaproszenie na tę uroczystość przyjął Pan Wojciech Świerkosz - zastępca Prezydenta Miasta Rybnika,  jak również Pani Katarzyna Korba - Kierownik Referatu Projektów Edukacyjnych UM, Pan Rafał Kołodziej - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska UM oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta wraz z przewodniczącym Panem Filipem Pańczykiem. Podczas uroczystości uczniowie naszej szkoły prezentowali działanie i zastosowanie urządzeń meteorologicznych, które zakupiliśmy w ramach nagrody za zdobycie I miejsca w I edycji budżetu partycypacyjnego miasta Rybnika i Młodzieżowej Rady Miasta. Oprócz podstawowych przyrządów służących do pomiarów stanów pogodowych tj.: termometr, termometry ekstremalne, higrometr, barometr, czy deszczomierz,  uczniowie omówili działanie i zastosowanie przenośnych urządzeń elektronicznych: termohigrometru, anemometru ręcznego z termometrem, pirometru, termometru sondowego, automatycznego rejestratora temperatury, wilgotności i ciśnienia atmosferycznego, czy miernika natężenia hałasu. Jednak najbardziej jesteśmy dumni z automatycznej stacji, która pozwala rejestrować elementy pogody i zdalnie wysyłać je do konsoli i komputera, a następnie prezentować otrzymane wyniki w postaci wykresów,  diagramów. Urządzenie to, pozwala także na umieszczanie zarejestrowanych parametrów na stronie internetowej, do której dostęp ma każdy zainteresowany.

Link do strony internetowej na której możemy obserwować pogodę

Naszą stronę odwiedza

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

 

 


Joomla templates by Joomlashine