ZSU na Facebooku

Srebrna Szkoła 2017

  Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017". 

Uczniowie klasy 4B Szkoły Podstawowej:

Gaszka Anna, Wawrzyczek Maria, Jagieło Magdalena, Wójcik Tomasz, Zimończyk Filip, Wątroba Szymon, Żydek Nadia
Uzyskali Kartę pływacką.

 

W sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpusek z języka angielskiego laureatami zostali: Jackson Tobias (1B SP) oraz Dawid Kuczera (2B SP). W sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpusek z edukacji laureatami zostali:  Liliana Chludzińska (2B SP) oraz Hanna Dyk (3B SP).

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozegrano V Turniej Szachowy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Organizatorami turnieju było Miasto Katowice, Miasto Miszkolc oraz Śląski Związek Szachowy, była to jedna z największych imprez szachowych w Polsce. W turnieju wzięło udział  638 zawodników, a wśród nich wicemistrzynie olimpijskie, arcymistrzowie i wielu utytułowanych zawodników.
W turnieju również uczestniczyli  uczniowie naszej szkoły: Cierniak Kaja i Kubik Bartosz.
W grupie C - wśród juniorek  Cierniak Kaja, miejsce 10
W grupie D -  Kubik Bartosz, miejsce 10

Link na stronę zawodów:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2743/index.html?l=pl
https://m.youtube.com/watch?v=GIIrSyxqnjYfeature=youtu.be


Anna Szołtysek z kl.1B SP zdobyła wyróżnienie w XIX Rejonowym Konkursie Gwary Śląskiej  W Niewiadomiu po śląsku.

W dniach 29.04 do 03.05 w Szczyrku odbyły się Mistrzostwa Polski do 8 lat w szachach klasycznych na dystansie 9 rund. Udział w zawodach brało blisko 170 zawodników z całej Polski. W grupie dziewcząt grało 48 zawodniczek, a w grupie chłopców - 120. Bartosz Kubik reprezentujący klub MKSZ Rybnik zajął wysokie 18 miejsce wśród chłopoców, jednoczesnie wypełnił normę na III kategorię szachową z rankingiem 1620 pkt. wygrywająć 6 partii na 9.

Film podsumuwujący impreze:
https://www.youtube.com/watch?v=cMX1uSmY04k

Dobry występ Bartosza jest świetną motywacją przygotywujacą go do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Szkół, podczas których będzie reprezentował naszą szkołę.

 

9 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku, odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły. Anna Szołtysek z klasy 1a zajęła II miejsce, natomiast Daria Antosz z klasy 1b zajęła I miejsce.

12 kwietnia w Domu Kultury w Boguszowicach odbył się XI Rejonowy Festiwal Słowa, w którym Daria Antosz zajęła znakomite II miejsce. 

Olaf Dziuba (1BSP) - laureat Ogólnopolskiej olimpiady OLIMPUSEK z j. angielskiego

Dawid Kuczera (2B SP), Hanna Pawlik (2A SP) , Oliwia Mołdrzyk (3BSP) - laureaci Ogólnopolskiej olimpiady OLIMPUSEK 

W Ogólnoposkim Konkursie matematycznym Alfik matematyczny Maria Osielska 2 SP, Hanna Pawlik 2 SP, Bartosz Kubik 2 SP, Hanna Dyk 3 SP, Paweł Owczarz 4 SP osiągneli wynik bardzo dobry, Kaja Cierniak 2 SP, Szymon Wątroba 4 SP osiągneli wynik dobry. 

Sukces Bartosza Kubika z klasy 2A SP w Pierwszych Mistrzostwach Szkół w Szachach Klasycznych w Poroninie. 
Bartosz w klasyfikacji końcowej zajął 10. miejsce i był najlepszym zawodnikiem z IV kategorią szachową w swojej grupie wiekowej. Uczeń miał możliwość bezpośrednio grać ze starszymi od siebie zawodnikami wiekowo i z wyższymi kategoriami szachowymi. Bezpośrednimi rywalami Bartosza byli uczestnicy Mistrzostw Europy w 2016 roku w Pradze oraz finaliści Mistrzostw Polski 2016.

Paweł Owczarz otrzymał wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim.

Ignacy Smolnik zajął  1. miejsce w II etapie Konkursu Biblijnego.

Zuzanna Kondrot i Teresa Prusko zajęły II miejsce w I Pszowskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Ignacy Smolnik jest laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej PIONIER 2016 z języka polskiego.

Szymon Wątroba, Magdalena Jagieło, Paweł Owczarz, Teresa Prusko, Justyna Leśnik, Zuzanna Kucza otrzymali wyróżnienie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej PIONIER 2016 z języka polskiego.

Szymon Wątroba jest laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej PIONIER 2016 z matematyki.

Paweł Owczarz jest laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej PIONIER 2016  z matematyki.

Konrad Budka, Paweł Franczyk, Wojciech Pańczyk i Faustyna Kukułka otrzymali wyróżnienie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej PIONIER 2016 z matematyki.

Teresa Łątka, Paweł Franczyk i Anna Oliwa otrzymali wyróżnienie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej PIONIER 2016 z przyrody.

Magdalena Jagieło otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej PIONIER 2016 z języka angielskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć uczniów z osiągnieciami w roku szkolnym 2016/2017!

 

Naszą stronę odwiedza

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

 

 


Joomla templates by Joomlashine