ZSU na Facebooku

Srebrna Szkoła 2017

  Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017". 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Jarosław Michalski - uczeń naszego liceum uzyskał tytuł LAUREATA Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej!!!! Gratulujemy! Uzyskał 11 miejsce w Polsce i pierwsze na ŚląskuLista rankingowa

W Międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny Adam Kaczmarczyk 2b LO oraz Jakub Perlak 3b LO otrzymali wyróżnienie

Oliwia Juzek 3a LO została LAUREATKĄ - I miejsce - w Diecezjalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej 2017 i weźmnie u dział w finale w Niepokalanowie, Agnieszka Kotyla 3a LO zajęła 4 miejsce, Dominika Paluch 2a LO uzyskała tytuł Finalisty.

Jakub Perlak 3b LO został LAUREATEM I stopnia Olimpiady o Złoty Indeks Politechniki Śląskiej z matematyki.

Jakub Perlak 3b LO i Marcin Jankowski 3b LO zostali LAUREATAMI III stopnia Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki, Martyna Tarasewicz 2b LO zostala LAUREATKĄ II stopnia Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii.

Jarosław Michalski 3a LO zajął II miejsce w XXXII Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym organizowanym przez Politechnikę Warszawską

Jarosław Michalski 3a LO zajął II miejsce w XXV Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym organizowanym przez Politechnikę Śląską

Jarosław Michalski 3a LO zakwalifikował się do 63 Olimpiady Chemicznej 

Jarosław Michalski 3a LO zakwalifikował się do II etapu XXXII Konkursu Chemicznego organizowanego przez Politechnikę Warszawską 

Zofia Kampka 3a LO zdobyła tytuła laureata Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy "Biotechnologia - jutro ludzkości" i uzyskała indeks Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na kierunek biotechnologia (studia I stopnia) na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Środowisku.

Paulina Musiolik 1b LO zdobyła wyróżnienie w konkursie historycznym - Milenium Chrztu Polski kontra 1000 lat państwa Polskiego - walka o rząd dusz w PRL-u

Małgorzata Pinior 2b LO zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Przedmiotowej z Historii

Sabina Izydorczyk 3a LO -  zakwalifikowała się do eliminacji ustnych etapu okręgowego 40. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego

Judyta Skiba 3b LO  i Adam Kaczmarczyk 2b LO  - zakwalifikowali się do zawodów II stopnia w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego (etap okręgowy)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Adam Kaczmarczyk 2b LO zakwalifikował się do części ustnej Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka polskiego

Wojciech Piechaczek 1b LO, Wojciech Dyk 1a LO, Marcin Jankowski 3b LO, Jakub Perlak 3b LO oraz Jarosław Michalski 3a LO osiągneli wynik bardzo dobry, Adam Kaczmarczyk 2b LO osiągnął wynik dobry w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny.

W Ogólnopolskim Konkursie o Dimanetowy Indeks AGH do III etapu zakwalifikowali się Jakub Perlak 3b LO, Marcin Jaknkowski 3b LO z matematyki, Martyna Taraserwicz 2b LO z geografii. 

 

GIMNAZJUM

W Międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny Daniel Adamski IIBG uzyskał wynik bardzo dorby, Franciszek Lampart ICG, Nikola Naczyńska IICG, Maria Michalik IIBG otrzymali wyróżnienie.

Magda Kuligowska z II AG przeszła do finału WOJEWÓDZKIEGO KONKURS SUDOKU DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW organizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Rybniku, finał 26 maja.

Krzysztof Gumiński IBG - w Drużynowych Mistrzostwach Ślaska Kadetów i Kadetek w tenisie stołowym zdobył wicemistrzostwo. 
Jan Żukowski IBG - zakwalifikował się do wystawy w X Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Światło wieczorową porą.

W konkursie z fizyki "I Ty możesz zostać Einsteinem" uczniowie zajęli:

Marek Dzierżawa IIICG - V miejsce

Aleksandra Tlołka IIICG - IX miejsce

Anna Matusik IIICG - X miejsce.

W konkursie fizycznym "Lwiątko" Monika Jurczykowska IICG uzyskała tytuł "TAON", Franciszek Lampart ICG tytuł "KAON"

W Międzygimnazjalnym Konkursie Historycznym "U Źródeł Starożytności - Starożytne Cywilizacje" zespół w składzie: Piotr Albiński, Marta Kucharczak, Piotr Pustelnik zajął I miejsce, natomiast zespół w składzie: Krzysztof Dyrbuś, Michał Konopka, Anna Leks zajął III miejsce.

W konkursie rejonowym "Z chemią za pan brat" następujący uczniowie zostali laureatami: I miejsce: Michał Jurczykowski IIICG oraz Wojciech Pokój IIIAG, III miejsce: Bartosz Niewelt IIIAG, V miejsce: Hanna Mruzek IIIAG oraz Tatiana Henek IIIAG, VII miejsce: Małgorzata Nosiadek IIIAG.

Zofia Hanzel IIBG została LAUREATKĄ Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego

Hanna Mruzek IIIAG została LAURETKĄ Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Julia Kaczmarczyk IIIAG została LAUREATKĄ Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie

Daniel Adamski IIBG oraz Szymon Burda IIIBG zostali LAURETAMI Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

Tatiana Henek IIIAG, Hanna Mruzek IIIAG, Zuzanna Mucha IIIAG, Bartosz Niewelt IIIAG, Małgorzata Nosiadek IIIAG, Wojciech Pokój IIIAG zostali LAUREATAMI konkursu przedmiotowego z chemii.

Zofia Hanzel II BG zakwalifikowała się do Finału XIII Deutscholympiade DFK Schlesien

Marcin Opaliński III BG zakwalifikował się do finału w XX edycji konkursu "Międzyszkolna Liga Języka Angielskiego".

Tatiana Henek IIIAG, Hanna Mruzek IIIAG, Małgorzata Nosiadek IIIAG, Bartosz Niewelt IIIAG, Wojciech Pokój IIIAG, Michał Jurczykowski IIICG zakwalifikowali się do finału Rejonowego Konkursu Chemicznego Z chemią za pan brat organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 w Rybniku.

Emilia Zimnol IICG zajęła I miejsce w Rejonie Konkursu Wiedzy Biblijnej uzyskując kwalifikacje do finału. W kunkursie tym Anna Szwagierczak IIIAG zajeła II miejsce, Jacek Łuc IBG zajął III miejsce. 

W lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Rybnika w biegu na krótkim dystansie Natalia Nowek IAG zajęła III miejsce, Krzysztof Skolik ICG zajął III miejsce, w biegu na długim dystansie Krzysztof Drybuś ICG zajął I miejsce, Olaf Wysocki IIICG zajął II miejsce, natomiast w rzucie piłką lekarską Karolina Kwiecień IIICG zajęła II miejsce. Gratulujemy osiągnięć sportowych.

Julia Kaczmarczyk IIIAG zakwalifikowała się do III etapu Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie

Tatiana Henek IIIAG, Hanna Mruzek IIIAG, Zuzanna Mucha IIIAG, Bartosz Niewelt IIIAG, Małgorzata Nosiadek IIIAG, Wojciech Pokój IIIAG, Maciej Wilgucki IIICG zakwalifikowali się do III etapu Konkursu Przedmiotowego z Chemii. 

Zofia Hanzel IIBG zakwalifikowała się do III etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego

W Ogólnoposlkim Konkursie matematycznym Alfik matematyczny:

Krzysztof Gumiński 1b LO, Hanna Mruzek IIIAG osiągnęli wynik dobry

- Daniel Adamski IIBG, Szymon Burda IIIB G osiągnęli wynik bardzo dobry

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozegrano V Turniej Szachowy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Organizatorami turnieju było Miasto Katowice, Miasto Miszkolc oraz Śląski Związek Szachowy, była to jedna z największych imprez szachowych w Polsce. W turnieju wzięło udział  638 zawodników, a wśród nich wicemistrzynie olimpijskie, arcymistrzowie i wielu utytułowanych zawodników.
W turnieju również uczestniczyli  uczniowie naszej szkoły: Cierniak Kaja i Kubik Bartosz.
W grupie C - wśród juniorek  Cierniak Kaja, miejsce 10
W grupie D -  Kubik Bartosz, miejsce 10

Link na stronę zawodów:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2743/index.html?l=pl
https://m.youtube.com/watch?v=GIIrSyxqnjYfeature=youtu.be


Anna Szołtysek z kl.1B SP zdobyła wyróżnienie w XIX Rejonowym Konkursie Gwary Śląskiej  W Niewiadomiu po śląsku.

W dniach 29.04 do 03.05 w Szczyrku odbyły się Mistrzostwa Polski do 8 lat w szachach klasycznych na dystansie 9 rund. Udział w zawodach brało blisko 170 zawodników z całej Polski. W grupie dziewcząt grało 48 zawodniczek, a w grupie chłopców - 120. Bartosz Kubik reprezentujący klub MKSZ Rybnik zajął wysokie 18 miejsce wśród chłopoców, jednoczesnie wypełnił normę na III kategorię szachową z rankingiem 1620 pkt. wygrywająć 6 partii na 9.

Film podsumuwujący impreze:
https://www.youtube.com/watch?v=cMX1uSmY04k

Dobry występ Bartosza jest świetną motywacją przygotywujacą go do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Szkół, podczas których będzie reprezentował naszą szkołę.

 

9 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku, odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły. Anna Szołtysek z klasy 1a zajęła II miejsce, natomiast Daria Antosz z klasy 1b zajęła I miejsce.

12 kwietnia w Domu Kultury w Boguszowicach odbył się XI Rejonowy Festiwal Słowa, w którym Daria Antosz zajęła znakomite II miejsce. 

Olaf Dziuba (1BSP) - laureat Ogólnopolskiej olimpiady OLIMPUSEK z j. angielskiego

Dawid Kuczera (2B SP), Hanna Pawlik (2A SP) , Oliwia Mołdrzyk (3BSP) - laureaci Ogólnopolskiej olimpiady OLIMPUSEK 

W Ogólnoposkim Konkursie matematycznym Alfik matematyczny Maria Osielska 2 SP, Hanna Pawlik 2 SP, Bartosz Kubik 2 SP, Hanna Dyk 3 SP, Paweł Owczarz 4 SP osiągneli wynik bardzo dobry, Kaja Cierniak 2 SP, Szymon Wątroba 4 SP osiągneli wynik dobry. 

Sukces Bartosza Kubika z klasy 2A SP w Pierwszych Mistrzostwach Szkół w Szachach Klasycznych w Poroninie. 
Bartosz w klasyfikacji końcowej zajął 10. miejsce i był najlepszym zawodnikiem z IV kategorią szachową w swojej grupie wiekowej. Uczeń miał możliwość bezpośrednio grać ze starszymi od siebie zawodnikami wiekowo i z wyższymi kategoriami szachowymi. Bezpośrednimi rywalami Bartosza byli uczestnicy Mistrzostw Europy w 2016 roku w Pradze oraz finaliści Mistrzostw Polski 2016.

Paweł Owczarz otrzymał wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim.

Ignacy Smolnik zajął  1. miejsce w II etapie Konkursu Biblijnego.

Zuzanna Kondrot i Teresa Prusko zajęły II miejsce w I Pszowskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Ignacy Smolnik jest laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej PIONIER 2016 z języka polskiego.

Szymon Wątroba, Magdalena Jagieło, Paweł Owczarz, Teresa Prusko, Justyna Leśnik, Zuzanna Kucza otrzymali wyróżnienie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej PIONIER 2016 z języka polskiego.

Szymon Wątroba jest laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej PIONIER 2016 z matematyki.

Paweł Owczarz jest laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej PIONIER 2016  z matematyki.

Konrad Budka, Paweł Franczyk, Wojciech Pańczyk i Faustyna Kukułka otrzymali wyróżnienie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej PIONIER 2016 z matematyki.

Teresa Łątka, Paweł Franczyk i Anna Oliwa otrzymali wyróżnienie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej PIONIER 2016 z przyrody.

Magdalena Jagieło otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej PIONIER 2016 z języka angielskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Naszą stronę odwiedza

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

 

 


Joomla templates by Joomlashine