ZSU na Facebooku

Srebrna Szkoła 2017

  Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017". 

W dniu 9 XII na terenie Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku odbyło się czuwanie adwentowe dla młodzieży. W spotkaniu wzięło udział ok. 350 osób. Czuwanie poprowadził ks. Rafał Kaca. Zarówno w czasie konferencji, jak i homilii mówił o działaniu Ducha św. w życiu każdego człowieka. Zachęcał do tego, by swoją wiarę przeżywać radośnie i z entuzjazmem. Po konferencji
i pracy w grupach odbyła się wspólna agapa, a po niej najważniejsze momenty całego spotkania: adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystia. W czasie, gdy w kaplicy trwała adoracja
i modlitwa uwielbienia, młodzież mogła skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. 8 kapłanów spowiadało przez 2,5 godziny.

Spotkanie było świadectwem wiary młodego, żywego Kościoła. Oby nikomu z nas nie zabrakło jej w czasie Świąt Narodzenia Pańskiego, które są już tak blisko.

Naszą stronę odwiedza

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

 

 


Joomla templates by Joomlashine